ПРОЄКТ РІШЕННЯ №


                                       СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
XXІV сесія VIІІ скликання

РІШЕННЯ

 

 
07.2022 м. Сокаль       
 
     
Про створення  сектору економічного
розвитку та інвестицій Сокальської
міської ради Львівської області,
затвердження Положення про сектор
економічного розвитку та інвестицій
Сокальської міської ради Львівської області
 
Керуючись підпунктом 6 пункту 1 статті 26, частиною 4 статті 54, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі рішення Сокальської міської ради від 21.12.2020 року №9 «Про затвердження структури апарату та загальної чисельності Сокальської міської ради та її виконавчих органів», розглянувши службову записку заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сокальської міської ради Олійника Олега Романовича від 16.06.2022 року щодо утворення виконавчого органу – відділу економічного розвитку та інвестицій Сокальської міської ради Львівської області,  Сокальська міська рада    
ВИРІШИЛА:
 1. Створити з ___________.2022 року виконавчий орган ради – сектор економічного розвитку та інвестицій Сокальської міської ради  Львівської області без статусу юридичної особи публічного права.
 2. Затвердити Положення про відділ економічного розвитку та інвестицій Сокальської міської ради Львівської області, що додається. 
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва
 
 
Міський голова                                                                       Сергій КАСЯН                                  
 
 
 ЗАТВЕРДЖЕНО
 Рішення сесії
Сокальської міської ради
від __________.2022 р. №__
Положення
про сектор економічного розвитку та  інвестицій
Сокальської  міської ради Львівської області
 
1. Загальні положення
1.1. Сектор економічного розвитку та інвестицій Сокальської міської ради Львівської області  (далі – сектор) є структурним підрозділом Сокальської міської ради Львівської, утворюється міською радою, є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядковується виконавчому комітету міської ради, голові міської ради, іншим посадовим особам відповідно до розподілу повноважень, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади, діє у відповідності з цим Положенням.
1.2. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України ”Про службу в органах місцевого самоврядування”, ”Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законодавчими та підзаконними актами, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, регламентом міської ради та цим Положенням.
1.3. Положення про сектор затверджується міською радою. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться сесією міської ради.
1.4. Реорганізація, ліквідація сектору проводиться за рішенням міської ради.
1.5. Сектор утримується за рахунок коштів міського бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці структурних підрозділів міської ради.
1.6. Сектор не є юридичною особою.
 
  
2. Завдання та функції сектору
2.1. Основними завданнями сектору є:
1) Забезпечення реалізації на території міської територіальної громади державної політики:
-   економічного і соціального розвитку;
-   регіональної, цінової, промислової;
-   у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства;
-   з питань розвитку підприємництва, регуляторної політики;
-   у сфері торгівлі та побутових послуг.
 
2) Сприяння всебічному економічному розвитку територіальної громади.
2.2. Сектор відповідно до визначених завдань:
2.2.1. Організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінекономрозвитку, інших актів законодавства  та здійснює контроль за їх реалізацією.
2.2.2. Організовує розроблення проекту стратегії розвитку громади, забезпечує координацію виконання стратегії розвитку та підготовку звітів про її виконання.
2.2.3. Розробляє прогнози економічного і соціального розвитку громади на середньостроковий період та програми її економічного і соціального розвитку на короткостроковий період, а також проєкти державних та регіональних цільових програм, метою яких є розв'язання проблем розвитку територіальної громади.
2.2.4. Бере участь у розробленні проєктів прогнозів економічного і соціального розвитку регіону на середньо - та короткостроковий період і загальнодержавних програм економічного, соціального розвитку, інших державних цільових програм, забезпечує координацію виконання завдань, визначених цими програмами, на території громади.
2.2.5. Забезпечує контроль за виконанням показників програм економічного і соціального розвитку громади на короткостроковий період.
2.2.6. Аналізує стан та тенденції соціально-економічного розвитку секторів та галузей економіки громади, виявляє проблеми, що його стримують, та вносить пропозиції щодо їх вирішення.
2.2.7. Забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб.
2.2.8. Проводить моніторинг залучених інвестицій в економіку громади.
2.2.9. Розробляє та організовує реалізацію заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату.
2.2.10. Готує пропозиції щодо:
1) погодження в межах законодавства інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки;
2) надання державної підтримки суб’єктам інвестиційної діяльності, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки;
3) створення і забезпечення функціонування спеціальних економічних зон, запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку;
2.2.11. Вживає заходів до розширення міжрегіональних та міжнародних економічних зв'язків.
2.2.12. Сприяє створенню і функціонуванню у громаді підприємств з іноземними інвестиціями, організації виробничої кооперації та інвестиційної діяльності за участю іноземних інвесторів, залученню в економіку громади додаткових матеріальних і фінансових ресурсів.
2.2.13. Надає суб‘єктам господарської діяльності громади інформацію щодо пропозицій іноземних підприємств зі співробітництва.
2.2.14. Бере участь у підготовці пропозицій щодо визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності.
2.2.15. Здійснює моніторинг промислового виробництва у громади та вносить пропозиції щодо його подальшого розвитку.
2.2.16. Координує в межах своєї компетенції роботу промислового комплексу громади з питань збільшення обсягів товарного виробництва, впровадження у виробництво нових інвестиційних, науково-технічних проектів та розробок, прогресивних технологій, нових екологічно чистих і ресурсозберігаючих технологій.
2.2.17. Бере участь у координації роботи промислових підприємств, підприємств побутового обслуговування населення, розміщених на території громади, пов'язаної з розширенням виробництва і постачання товарів широкого вжитку, надання побутових послуг та насичення ними місцевого ринку.
2.2.18. Надає методичну, консультаційну допомогу підприємствам торгівлі та побутового обслуговування населення всіх форм власності з питань застосування правил торгівлі та побутового обслуговування населення, з інших питань, що належать до компетенції відділу.
2.2.19. Бере участь у розробленні пропозицій щодо забезпечення сприятливих умов діяльності підприємств торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування.
2.2.20. Розробляє проекти міських програм розвитку малого і середнього підприємництва, здійснює моніторинг виконання таких програм.
2.2.21. Сприяє формуванню інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва, розвитку міжміського та міжрегіонального співробітництва суб'єктів малого і середнього підприємництва.
2.2.22. Бере участь у проведенні нарад, семінарів, громадських оглядів, конкурсів з питань діяльності суб’єктів підприємництва у сфері виробництва товарів та їх реалізації, у розвитку і впровадженні нових форм організації торгівлі та побутового обслуговування, які проводяться на території громади.
2.2.23. Сприяє в межах своїх повноважень (разом з іншими структурними підрозділами міської ради) участі підприємств та організацій громади у виставково-ярмаркових та презентаційних заходах.
2.2.24. Здійснює моніторинг реалізації проектів (програм) міжнародної технічної допомоги та визначає їх координаторів.
2.2.25. Надає пропозиції стосовно залучення міжнародної технічної допомоги відповідно до пріоритетних напрямів економічного і соціального розвитку.
2.2.26. Надає відповідно до своєї компетенції адміністративні послуги.
2.2.27. Бере участь у здійсненні заходів щодо координації закупівель  товарів, робіт і послуг, що проводяться розпорядниками і одержувачами коштів місцевих бюджетів, у тому числі:
1) вносить, у межах повноважень, пропозиції до проекту бюджету;
2) готує (бере участь у підготовці), у межах повноважень, проекти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп;
3) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами міської ради інформаційні та аналітичні матеріали для подання виконавчому комітету міської ради, міському голові;
4) розробляє проекти розпоряджень міського голови, готує і вносить пропозиції для прийняття рішень міською радою та її виконавчим комітетом;
5) бере участь у розробленні проектів розпоряджень міського голови, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи міської ради;
6) бере участь у підготовці звітів міського голови;
7) забезпечує, у межах компетенції, здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;
8) розглядає, у межах компетенції, звернення громадян, підприємств, установ і організацій;
9) за дорученням керівництва міської ради опрацьовує, у межах компетенції відділу, запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад;
10)  забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;
11) забезпечує, у межах повноважень, реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
12)  забезпечує, у межах повноважень, захист персональних даних;
13) організовує, у межах повноважень, роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;
14)  здійснює передбачені законом інші галузеві повноваження.
 
3. Права сектору
3.1. Сектор для здійснення повноважень та виконання з завдань, що визначені, має право:
3.1.1. За дорученням керівництва міської ради представляти інтереси міської ради в установах та організаціях, інших у правлінських структурах з питань, що входять до його компетенції;
3.1.2. Одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ і організаційне залежно від форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
3.1.3. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи виконавчого комітету у сфері економічного розвитку;
3.1.4. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів місцевого самоврядування, системами зв’язку і комунікацій та іншими технічними засобами;
3.1.5. Брати участь у засіданнях сесій міської ради, нарадах, інших заходах, що проводяться в міській раді, скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;
3.1.6. Вимагати від керівництва належних умов праці для працівників відділу, підвищення їх кваліфікації;
3.1.7. Залучати фахівців інших структурних підрозділів Сокальської міської ради, підприємств установ та організацій, об’єднань громадян до розгляду питань, що належать до його компетенції;
3.2. Сектор в процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян.
 
4. Структура сектору
4.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою передбаченою законодавством України.
4.2. Завідувач сектору:
 4.2.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність за виконання покладених на сектор завдань і виконання своїх функцій.
4.2.2. Вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету міської ради, сесіях міської ради питань, що належать до компетенції сектору, бере участь у їх засіданнях.
4.2.3. Вносить пропозиції міському голові щодо застосування заходів дисциплінарних стягнень та заохочень до працівників сектору.
4.2.4. Забезпечує у межах своєї компетенції контроль за станом справ у сфері діяльності сектору, вживає заходів до його поліпшення.
4.2.5. Вносить пропозиції міському голові щодо структури і штату працівників сектору.
4.2.6. Розробляє посадові інструкції працівників сектору та розподіляє обов’язки між ними, визначає функції та ступінь відповідальності працівників сектору.
4.2.7. Планує роботу сектору, вносить пропозиції до планів роботи виконавчого комітету міської ради.
4.2.8. Від імені сектору та в межах завдань покладених на відділ підписує документи, пов’язані з діяльністю відділу.
4.2.9. Представляє сектор у відносинах з виконавчими органами міської ради, місцевими органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян.
4.2.10. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та положенням про сектор.
4.2.11. Забезпечує дотримання працівниками сектору правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни.
4.2.12. Несе дисциплінарну відповідальність за невиконання, несвоєчасне або неналежне виконання функцій, покладених на нього в межах і в порядку, встановленому чинним законодавством.
4.3. У разі тимчасової відсутності завідувача сектору виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста сектору.
4.4. Працівники сектору призначаються на посаду та звільняються з посади міським головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.
4.5. Документи, що готуються сектором з питань, що належать до його компетенції, погоджуються заступником міського голови чи міським головою.
 
5. Організація роботи сектору
 5.1. Посадові інструкції працівників сектору затверджуються міським головою.
5.2. Сектор в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з апаратом та структурними підрозділами міської ради, територіальними представництвами центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.
 
6. Відповідальність
6.1. Сектор несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань і здійснення своїх функцій відповідно до даного Положення і чинного законодавства.
6.2. Працівники сектору несуть персональну відповідальність за виконання покладених на них посадовими інструкціями обов'язків, за дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.