ПРОЄКТ РІШЕННЯ №
Керуючись статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики, спорту та соціального захисту, Сокальська міська рада,
В И Р І Ш И Л А:
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики, спорту та соціального захисту.
Міський голова Сергій КАСЯН
Затверджено
Рішення сесії Сокальської міської ради
№ 645 від 23.12.2021 року
(Із змінами Рішення сесії
Сокальської міської ради
№ ____ від___.10.2024 р.)
Міський голова
________________ Сергій КАСЯН
«__» __________ 2024 року
МП
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА 2022-2025 РОКИ
м. Сокаль
2021 рік
Додаток 4 до Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки
Перелік заходів і завдань Програми соціального захисту окремих категорій населення
Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 рок
Секретар ради Ігор СИДОР
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ |
|||
.10.2024 | м. Сокаль | № | |
Про внесення змін у Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки | |||
Керуючись статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики, спорту та соціального захисту, Сокальська міська рада,
В И Р І Ш И Л А:
- Внести зміни у Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки, затвердженої рішенням Сокальської міської ради від 23 грудня 2021 року № 645, виклавши Програму та додатки у новій редакції, що додаються.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики, спорту та соціального захисту.
Міський голова Сергій КАСЯН
Затверджено
Рішення сесії Сокальської міської ради
№ 645 від 23.12.2021 року
(Із змінами Рішення сесії
Сокальської міської ради
№ ____ від___.10.2024 р.)
Міський голова
________________ Сергій КАСЯН
«__» __________ 2024 року
МП
ПРОГРАМА
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА 2022-2025 РОКИ
м. Сокаль
2021 рік
1. Загальна характеристика
Програма соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки є програмою соціального захисту населення Сокальської міської територіальної громади, громадян, які гостро потребують соціальної підтримки.
Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про соціальні послуги”, “Про охорону дитинства”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інших законодавчих документів та рішень, що гарантують соціальні права, передбачені Конституцією України.
2. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
Упродовж останніх років одним з першочергових завдань держави та органів місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян, які гостро потребують соціальної підтримки та спрямовані на подолання складних життєвих обставин у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України.
У першу чергу негативні наслідки війни, економічних проблем відчувають незахищені верстви населення.
3. Мета Програми
Сприяння вирішенню та покращенні матеріально-побутових умов проживання соціально незахищених верств населення громади, підтримки та реабілітації військовослужбовці, демобілізованих учасників бойових, які брали безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та сімей загиблих, померлих військовослужбовців.
Створення умов для ефективної підтримки матеріального стану малозабезпечених категорій громадян шляхом надання цільової адресної грошової допомоги.
4.2. Підтримка осіб які брали/беруть участь в захисті України та членів їх сімей.
4.2.3. Відпочинок дітей військовослужбовців.
4.2.4. Підтримка соціальних заходів.
4.3. Надання пільг окремим категоріям громадян.
4.3.1. Пільги з послуг зв’язку.
4.4. Підтримка окремих категорій громадян.
4.4.1. Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років.
4.4.2. Виплата грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу.
4.5. Оплата послуг з поховання певних категорій громадян.
4.6. Надання одноразової адресної допомоги мешканцям громади за їхніми зверненнями до голови Сокальської міської ради.
Фінансування заходів Програми в межах затверджених видатків здійснюється головними розпорядниками коштів:
Виконання Програми здійснюється впродовж 2022-2025 років.
Грошова допомога (надалі – допомога) виплачується щомісячно учасникам визвольних змагань (учаснику бойових дій УПА; вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня) в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації учасника визвольних змагань на території Сокальської міської територіальної громади.
Особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
При первинному зверненні допомога призначається уповноваженою установою з місяця звернення за нею.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувач або член сім'ї зобов'язаний у 10- денний термін повідомити про це уповноважену установу відповідною заявою.
Виплата адресної грошової допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставин, які є підставою до її припинення.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю, членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Повернення надмірно виплачених коштів проводиться згідно норм чинного законодавства.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.2. Підтримка осіб які брали/беруть участь в захисті України та членів їх сімей.
6.2.1. Виплата одноразової грошової допомоги.
Грошова допомога виплачується один раз на рік, окремим категоріям громадян, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми, а саме:
1) кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших дій;
- учасника бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан;
- постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорії;
7) особі, яка підписала контракт в забезпеченні оборони України.
До членів сім’ї належать - неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І - ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, батьки, один з подружжя, який не одружився вдруге.
У разі первинного звернення особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
Допомога відповідно до підпункту «3» виплачується:
- при умові, що особа, яка звертається за допомогою була зареєстрована на території Сокальської міської територіальної громади (або при наявності довідки про те, що заявник взятий на облік як внутрішньо переміщена особа, в межах Сокальської міської територіальної громади та Акту що засвідчує факт проживання заявника) ;
- виплачується у подвійному розмірі в разі поховання загиблого/померлого на території Сокальської міської територіальної громади;
- дана допомога виплачується одноразово.
Допомога відповідно до підпункту «4» виплачується при умові, що померлий був зареєстрований або фактично проживав на території Сокальської міської територіальної громади.
Допомога відповідно до абзацу «1», «2», «3»,«4», «7» виплачується при умові, що заявник зареєстрований або фактично проживав на території Сокальської міської територіальної громади.
Допомога відповідно до абзацу «1», «4» призначається автоматично, якщо заявник отримував дану допомогу у попередньому бюджетному році за аналогічною Програмою.
Кошти виплачуються через особовий рахунок отримувача допомоги.
6.2.2. Одноразова грошова допомога особі, яка опинилась при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право на одноразову грошову допомогу мають військовослужбовці, особи, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право та розмір допомоги визначається Комісією, склад якої та порядок надання допомоги затверджується рішенням Сокальського міського голови.
Підставою для здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради.
Отримання особою одноразової матеріальної допомоги відповідно до цього заходу Програми не є підставою для відмови в отриманні матеріальної допомоги з інших джерел.
Допомога виплачується при умові, що особа, яка звертається за допомогою була зареєстрована на території Сокальської міської територіальної громади (або наявна довідка про те, що заявник, або його сім’я, взята на облік як внутрішньо переміщена особа, в межах Сокальської міської територіальної громади та фактично проживає в межах Сокальської міської територіальної громади, що підтверджується Актом фактичного проживання).
Допомога, яка належала її одержувачу і залишилася не отриманою у зв’язку з його смертю підлягає поверненню до міського бюджету.
6.2.3. Відпочинок дітей військовослужбовців
Право на безкоштовне оздоровлення мають діти віком від 7 до 17 років, падчерка та падчерок військовослужбовців, осіб, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Відпочинок дітей організовується з дотриманням Закону України від 4 вересня 2008 року № 375–VІ "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
Тривалість відпочинкової зміни не менше 14 днів.
Першочергове право на оздоровлення мають діти загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Відпочинком охоплюються діти виключно, які зареєстровані та проживають на території Сокальської міської територіальної громади.
Путівкою не забезпечується дитина, яка охоплена відпочинком чи оздоровленням за рахунок обласного чи державного бюджету, крім пришкільних таборів.
Для отримання путівки подається:
6.2.4. Підтримка соціальних заходів
Заходи, які проводяться за участі військовослужбовців, осіб, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, учасників бойових дій, які виконували інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники визвольних змагань та інших категорій громадян охоплених заходами даною програми можуть бути профінансовані в межах фінансового ресурсу виділених на реалізацію даних заходів.
Перелік основних заходів:
6.3. Надання пільг окремим категоріям громадян.
6.3.1. Пільги з послуг зв’язку.
Право на пільгу з послуг зв’язку мають громадяни, яким передбачено дана пільга відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про охорону дитинства" та проживають та зареєстровані на територія Сокальської міської територіальної громади.
Порядок відшкодування пільг визначається договірними умовами у межах чинного законодавства.
Період компенсації 01 січня по 31 грудня поточного року.
6.4. Підтримка окремих категорій громадян.
6.4.1. Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років.
Грошова допомога виплачується одноразово особі, якій виповнилось 100 і більше років, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи на території Сокальської міської територіальної громади.
Підставою для виплати є подання на виплату до, якого додається копія паспорту особи яка претендує на допомогу; копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); довідка, яка підтверджує місце реєстрації особи на території Сокальської міської територіальної громади.
Сума допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню до міського бюджету.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.4.2. Виплата грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу.
Грошова допомога виплачується щомісячно громадянам, які проходять курс гемодіалізу в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації та фактичного проживання громадянина на території Сокальської міської територіальної громади.
Особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
При первинному зверненні допомога призначається уповноваженою установою з місяця звернення за нею.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувач або член сім'ї зобов'язаний у 10- денний термін повідомити про це уповноважену установу відповідною заявою.
Грошова допомога не виплачується на період надання послуги з перевезенням на гемодіаліз даній особі, КНП «Сокальська РЛ» Сокальської міської ради Львівської області.
Виплата адресної грошової допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставин, які є підставою до її припинення.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю, членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Повернення надмірно виплачених коштів проводиться згідно норм чинного законодавства.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.5. Оплата послуг з поховання певних категорій громадян.
В ході реалізації даного заходу виконавець даної програми здійснює оплату послуг з поховання:
- померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів, оплата ритуальних послуг (ексгумації);
Оплата здійснюється на підставі Договору та акту виконаних робіт з надання ритуальних послуг.
Порядок надання ритуальних послуг затверджується виконавчим комітетом Сокальської міської ради.
6.6. Надання одноразової адресної допомоги мешканцям громади за їхніми зверненнями до голови Сокальської міської ради.
Для розгляду особа яка потребує допомоги подає такі документи:
- заява на ім’я міського голови;
- копія паспорта заявника;
- копія ідентифікаційного номера заявника;
- довідка з місця проживання про склад сім’ї або про зареєстрованих за відповідною адресую осіб (для вимушено переміщених осіб (далі - ВПО) даний документ не подається);
- акт обстеження матеріально-побутових умов заявника (у разі надзвичайної події або ситуації (пожежа, стихійне лихо, підтоплення тощо);
- реквізити рахунку для перерахування допомоги (за наявності);
- документи, які підтверджують обставини на вирішення яких необхідні кошти;
- клопотання депутата Сокальської міської ради.
Розмір допомоги та доцільність її надання визначає депутат Сокальської міської ради, у разі подання клопотання або Сокальський міський голова в межах визначеного фінансового ресурсу.
Граничний розмір фінансового ресурсу для надання допомоги за клопотанням депутата Сокальської міської ради визначений у Додатку 4, що додається.
Граничний фінансовий ресурс в межах якого приймає рішення депутат та міський голова визначається в розмірі 20% від фінансового ресурсу розпоряджається міський голова, 80% пропорційно розділяється між депутатами ради.
Депутати Сокальської міської ради мають право подавати колективні клопотання про надання допомоги, в межах визначено фінансового ресурсу.
Реєстр осіб яким визначено надати одноразову адресну допомогу та її розмір виноситься на затвердження виконавчого комітету Сокальської міської ради, що є підставою для виплати допомоги.
Прийом заяв щодо надання матеріальної допомоги у виконавчий апарат Сокальської міської ради завершується 01 грудня поточного року.
Адресна допомога, може надаватися заявникові один раз на рік.
Головним розпорядником коштів є Сокальська міська рада.
Фінансування видатків на виплату одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, здійснює відділ фінансування, бухгалтерського обліку та господарського забезпечення.
Відділ соціального захисту Сокальської міської ради (далі – відділ) готує реєстр нарахованих сум одноразових допомог та готує проект рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради.
Відділ соціального захисту Сокальської міської подає відділу фінансування, бухгалтерського обліку та господарського забезпечення Сокальської міської ради заявку щодо фінансування видатків на зазначену мету в межах помісячного розпису асигнувань міського бюджету.
Відділ фінансування, бухгалтерського обліку та господарського забезпечення перераховує кошти міського бюджету для виплати допомоги через особові рахунки одержувачів у банківських установах, на підставі заявок і списків одержувачів, поданих відділом.
Одноразову матеріальну допомогу можуть отримати мешканці, які зареєстровані та/або постійно проживають на території Сокальської міської територіальної громади та особи, які були вимушені залишити постійне місце проживання у зв’язку з бойовими діями і тимчасово проживають на території Сокальської міської територіальної громади.
Організація виконання заходу Програми покладається на профільного заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, відділ соціального захисту Сокальської міської ради.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Координацію дій щодо реалізації Програми здійснює профільний заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Відповідальність за виконання Програми покладається на уповноважену установу за виконання окремого заходу, або Програми в цілому.
Контроль за станом реалізації Програми здійснює постійна комісія з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики, спорту та соціального захисту.
Уповноважена установа щорічно до 25 січня подає інформацію про стан виконання Програми.
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 1 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки
Розмір грошових допомог
Встановити розміри виплат, а саме:
1. Грошова допомога учасникам визвольних змагань, виплачується щомісячно, в розмірі:
- учасник бойових дій УПА в сумі 500,0 грн.;
- вдова учасника бойових дій УПА; вдова політв’язня в сумі 250,0 грн.
2. Грошова допомога кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших дій, вплачується одноразово, в розмірі:
- неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І – ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років – 5,0 тис. грн.;
- члени сім’ї загиблого, які мають інвалідність І чи ІІ групи – 5,0 тис. грн.;
- працездатні члени сім’ї загиблого, члени сім’ї загиблого, які досягли пенсійного віку – 2,5 тис. грн.
3. Грошова допомога одному з членів сім’ї військовослужбовця, який брав участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув (відсутність тіла), потрапив у полон, зник безвісти, виплачується одноразово, в розмірі – 5,0 тис. грн.
4. Грошова допомога одному з членів сім’ї військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших заходів, які були спрямовані на забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, виплачується одноразово, в розмірі – 15,0/30,0 тис. грн.
5. Грошова допомога особі, яка здійснила поховання військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та помер під час відпустки, та осіб, які померли після звільнення з військової служби або демобілізації та мали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій, вплачується одноразово, в розмірі – 10,0 тис. грн.
6. Грошова допомога особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності та мають статус особи з інвалідністю в наслідок війни, вплачується одноразово, в розмірі – 3,0 тис. грн.
7. Грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу виплачується щомісячно, в розмірі – 2,0 тис. грн. на особу.
8. Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років, виплачується одноразово, в розмірі особам у яким ювелейна дата 100, 105, 110 - 3,0 тис. грн. на особу; для осіб у яких не ювелейна дата – 1,0 тис. грн. на особу.
9. Грошова допомога виплачується одноразово, особі яка має статус:
- учасника бойових дій, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, в розмірі – 1,0 тис. грн.;
- учасника бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан, в розмірі – 0,5 тис. грн.;
- постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорії, в розмірі – 0,5 тис. грн.
10. Грошова допомога виплачується особі, яка підписала контракт в забезпеченні оборони України в розмірі – 10,0 тис. грн. У разі підписання контракту у десантно-штурмові війська та морська піхота військово-морських сил, допомога виплачується у розмірі – 20,0 тис. грн.
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 2 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської
територіальної громади на 2022-2025 роки
ПАСПОРТ
Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади
на 2022-2025 роки
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 3 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської
територіальної громади на 2022-2025 роки
Ресурсне забезпечення Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади
на 2022-2025 роки
тис. грн.
Секретар ради Ігор СИДОР
Програма соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки є програмою соціального захисту населення Сокальської міської територіальної громади, громадян, які гостро потребують соціальної підтримки.
Програма спрямована на забезпечення реалізації Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про соціальні послуги”, “Про охорону дитинства”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інших законодавчих документів та рішень, що гарантують соціальні права, передбачені Конституцією України.
2. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
Упродовж останніх років одним з першочергових завдань держави та органів місцевого самоврядування є розвиток системи соціального захисту та соціального обслуговування громадян, які гостро потребують соціальної підтримки та спрямовані на подолання складних життєвих обставин у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України.
У першу чергу негативні наслідки війни, економічних проблем відчувають незахищені верстви населення.
3. Мета Програми
Сприяння вирішенню та покращенні матеріально-побутових умов проживання соціально незахищених верств населення громади, підтримки та реабілітації військовослужбовці, демобілізованих учасників бойових, які брали безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та сімей загиблих, померлих військовослужбовців.
Створення умов для ефективної підтримки матеріального стану малозабезпечених категорій громадян шляхом надання цільової адресної грошової допомоги.
- Перелік заходів та результативність показників Програми.
- Заходи з підтримки учасників визвольних змагань.
4.2. Підтримка осіб які брали/беруть участь в захисті України та членів їх сімей.
- Виплата одноразової грошової допомоги.
4.2.3. Відпочинок дітей військовослужбовців.
4.2.4. Підтримка соціальних заходів.
4.3. Надання пільг окремим категоріям громадян.
4.3.1. Пільги з послуг зв’язку.
4.4. Підтримка окремих категорій громадян.
4.4.1. Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років.
4.4.2. Виплата грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу.
4.5. Оплата послуг з поховання певних категорій громадян.
4.6. Надання одноразової адресної допомоги мешканцям громади за їхніми зверненнями до голови Сокальської міської ради.
- Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми.
Фінансування заходів Програми в межах затверджених видатків здійснюється головними розпорядниками коштів:
Виконання Програми здійснюється впродовж 2022-2025 років.
- Порядок реалізації заходів Програми
- Заходи з підтримки учасників визвольних змагань
Грошова допомога (надалі – допомога) виплачується щомісячно учасникам визвольних змагань (учаснику бойових дій УПА; вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня) в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації учасника визвольних змагань на території Сокальської міської територіальної громади.
Особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
- копію паспорта;
- копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- витяг з реєстру територіальної громади;
- копія посвідчення, яке підтверджує статус заявника;
- особовий рахунок.
При первинному зверненні допомога призначається уповноваженою установою з місяця звернення за нею.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувач або член сім'ї зобов'язаний у 10- денний термін повідомити про це уповноважену установу відповідною заявою.
Виплата адресної грошової допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставин, які є підставою до її припинення.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю, членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Повернення надмірно виплачених коштів проводиться згідно норм чинного законодавства.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.2. Підтримка осіб які брали/беруть участь в захисті України та членів їх сімей.
6.2.1. Виплата одноразової грошової допомоги.
Грошова допомога виплачується один раз на рік, окремим категоріям громадян, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми, а саме:
1) кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших дій;
- одному з членів сім’ї військовослужбовця, який брав участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув (відсутність тіла), потрапив у полон, зник безвісти;
- одноразова допомога одному із членів сім’ї військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших заходів, які були спрямовані на забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
- особі, яка здійснила поховання військовослужбовця який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та помер під час відпустки, та осіб, які померли після звільнення з військової служби або демобілізації та мали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій;
- собі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності та мають статус особи з інвалідністю в наслідок війни;
- особі яка має статус:
- учасника бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан;
- постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорії;
7) особі, яка підписала контракт в забезпеченні оборони України.
До членів сім’ї належать - неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І - ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, батьки, один з подружжя, який не одружився вдруге.
У разі первинного звернення особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
- копію паспорта;
- копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- свідоцтво про народження (на підпункт «1» ,«2»,);
- витяг з реєстру територіальної громади;
- копія посвідчення, яке підтверджує статус заявника;
- особовий рахунок;
- копія свідоцтва про смерть військовослужбовця (на підпункт «1», «3», «4»,);
- довідка, яка засвідчує загибель, смерть військовослужбовця при забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (на підпункт «4»);
- довідка з органу місцевого самоврядування про підтвердження здійснення поховання заявником (на підпункт «3», «4»);
- копія паспорта особи, яка здійснила поховання (на підпункт «3», «4»);
- копія контракту та витяг з наказу про зарахування до списків особового складу (на підпункт «7»).
Допомога відповідно до підпункту «3» виплачується:
- при умові, що особа, яка звертається за допомогою була зареєстрована на території Сокальської міської територіальної громади (або при наявності довідки про те, що заявник взятий на облік як внутрішньо переміщена особа, в межах Сокальської міської територіальної громади та Акту що засвідчує факт проживання заявника) ;
- виплачується у подвійному розмірі в разі поховання загиблого/померлого на території Сокальської міської територіальної громади;
- дана допомога виплачується одноразово.
Допомога відповідно до підпункту «4» виплачується при умові, що померлий був зареєстрований або фактично проживав на території Сокальської міської територіальної громади.
Допомога відповідно до абзацу «1», «2», «3»,«4», «7» виплачується при умові, що заявник зареєстрований або фактично проживав на території Сокальської міської територіальної громади.
Допомога відповідно до абзацу «1», «4» призначається автоматично, якщо заявник отримував дану допомогу у попередньому бюджетному році за аналогічною Програмою.
Кошти виплачуються через особовий рахунок отримувача допомоги.
6.2.2. Одноразова грошова допомога особі, яка опинилась при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право на одноразову грошову допомогу мають військовослужбовці, особи, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти.
Право та розмір допомоги визначається Комісією, склад якої та порядок надання допомоги затверджується рішенням Сокальського міського голови.
Підставою для здійснення виплати одноразової матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради.
Отримання особою одноразової матеріальної допомоги відповідно до цього заходу Програми не є підставою для відмови в отриманні матеріальної допомоги з інших джерел.
Допомога виплачується при умові, що особа, яка звертається за допомогою була зареєстрована на території Сокальської міської територіальної громади (або наявна довідка про те, що заявник, або його сім’я, взята на облік як внутрішньо переміщена особа, в межах Сокальської міської територіальної громади та фактично проживає в межах Сокальської міської територіальної громади, що підтверджується Актом фактичного проживання).
Допомога, яка належала її одержувачу і залишилася не отриманою у зв’язку з його смертю підлягає поверненню до міського бюджету.
6.2.3. Відпочинок дітей військовослужбовців
Право на безкоштовне оздоровлення мають діти віком від 7 до 17 років, падчерка та падчерок військовослужбовців, осіб, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Відпочинок дітей організовується з дотриманням Закону України від 4 вересня 2008 року № 375–VІ "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
Тривалість відпочинкової зміни не менше 14 днів.
Першочергове право на оздоровлення мають діти загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Відпочинком охоплюються діти виключно, які зареєстровані та проживають на території Сокальської міської територіальної громади.
Путівкою не забезпечується дитина, яка охоплена відпочинком чи оздоровленням за рахунок обласного чи державного бюджету, крім пришкільних таборів.
Для отримання путівки подається:
- заява;
- копія посвідчення яке підтверджує статус;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- довідка про склад сім’ї.
6.2.4. Підтримка соціальних заходів
Заходи, які проводяться за участі військовослужбовців, осіб, які мають статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок війни, член сім’ї загиблого чи померлого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності, учасників бойових дій, які виконували інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники визвольних змагань та інших категорій громадян охоплених заходами даною програми можуть бути профінансовані в межах фінансового ресурсу виділених на реалізацію даних заходів.
Перелік основних заходів:
- оплата затрат на організацію та проведення круглих столів, семінарів, консультацій із залученням представників громадськості, органів державної влади, експертів з різних галузей суспільного життя;
- оплата послуг, витрат пов’язаних з організацією та проведенням заходів спрямованих на соціальну та психологічну адаптацію вище зазначеної категорії громадян.
- оплата послуг з увічнення пам’яті загиблих, померлих військовослужбовців, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та придбання прапорів, квітів, вінків та інших товарів для укладання до ювілейних та визначних дат до могил загиблих військовослужбовців, пам’ятних знаків, та інші послуги пов’язані з даною категорією громадян.
- оплату послуг з перевезення учасників, пов’язаних з реалізацією заходів передбачених п.6.2.4. даної Програми та для участі в інших заходах обласного та державного рівня.
6.3. Надання пільг окремим категоріям громадян.
6.3.1. Пільги з послуг зв’язку.
Право на пільгу з послуг зв’язку мають громадяни, яким передбачено дана пільга відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про охорону дитинства" та проживають та зареєстровані на територія Сокальської міської територіальної громади.
Порядок відшкодування пільг визначається договірними умовами у межах чинного законодавства.
Період компенсації 01 січня по 31 грудня поточного року.
6.4. Підтримка окремих категорій громадян.
6.4.1. Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років.
Грошова допомога виплачується одноразово особі, якій виповнилось 100 і більше років, в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації даної особи на території Сокальської міської територіальної громади.
Підставою для виплати є подання на виплату до, якого додається копія паспорту особи яка претендує на допомогу; копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); довідка, яка підтверджує місце реєстрації особи на території Сокальської міської територіальної громади.
Сума допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю (в тому числі у випадку отримання допомоги через відділення зв'язку), членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню до міського бюджету.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.4.2. Виплата грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу.
Грошова допомога виплачується щомісячно громадянам, які проходять курс гемодіалізу в розмірі визначеному у додатку №1 до даної Програми.
Допомога призначається за умови реєстрації та фактичного проживання громадянина на території Сокальської міської територіальної громади.
Особа, яка претендує на допомогу подає заяву до якої додає:
- копію паспорта;
- копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
- довідку, яка підтверджує проходження курсу гемодіалізу, із зазначенням терміну;
- особовий рахунок.
При первинному зверненні допомога призначається уповноваженою установою з місяця звернення за нею.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувач або член сім'ї зобов'язаний у 10- денний термін повідомити про це уповноважену установу відповідною заявою.
Грошова допомога не виплачується на період надання послуги з перевезенням на гемодіаліз даній особі, КНП «Сокальська РЛ» Сокальської міської ради Львівської області.
Виплата адресної грошової допомоги припиняється з наступного місяця після виникнення обставин, які є підставою до її припинення.
Сума адресної допомоги, що належала одержувачу і залишилась не отриманою у зв'язку з його смертю, членам сім'ї не виплачується і підлягає поверненню.
Повернення надмірно виплачених коштів проводиться згідно норм чинного законодавства.
Розмір допомоги визначається при формування бюджету на відповідний рік та може змінювати при прийняті відповідного рішення.
6.5. Оплата послуг з поховання певних категорій громадян.
В ході реалізації даного заходу виконавець даної програми здійснює оплату послуг з поховання:
- померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів, оплата ритуальних послуг (ексгумації);
Оплата здійснюється на підставі Договору та акту виконаних робіт з надання ритуальних послуг.
Порядок надання ритуальних послуг затверджується виконавчим комітетом Сокальської міської ради.
6.6. Надання одноразової адресної допомоги мешканцям громади за їхніми зверненнями до голови Сокальської міської ради.
Для розгляду особа яка потребує допомоги подає такі документи:
- заява на ім’я міського голови;
- копія паспорта заявника;
- копія ідентифікаційного номера заявника;
- довідка з місця проживання про склад сім’ї або про зареєстрованих за відповідною адресую осіб (для вимушено переміщених осіб (далі - ВПО) даний документ не подається);
- акт обстеження матеріально-побутових умов заявника (у разі надзвичайної події або ситуації (пожежа, стихійне лихо, підтоплення тощо);
- реквізити рахунку для перерахування допомоги (за наявності);
- документи, які підтверджують обставини на вирішення яких необхідні кошти;
- клопотання депутата Сокальської міської ради.
Розмір допомоги та доцільність її надання визначає депутат Сокальської міської ради, у разі подання клопотання або Сокальський міський голова в межах визначеного фінансового ресурсу.
Граничний розмір фінансового ресурсу для надання допомоги за клопотанням депутата Сокальської міської ради визначений у Додатку 4, що додається.
Граничний фінансовий ресурс в межах якого приймає рішення депутат та міський голова визначається в розмірі 20% від фінансового ресурсу розпоряджається міський голова, 80% пропорційно розділяється між депутатами ради.
Депутати Сокальської міської ради мають право подавати колективні клопотання про надання допомоги, в межах визначено фінансового ресурсу.
Реєстр осіб яким визначено надати одноразову адресну допомогу та її розмір виноситься на затвердження виконавчого комітету Сокальської міської ради, що є підставою для виплати допомоги.
Прийом заяв щодо надання матеріальної допомоги у виконавчий апарат Сокальської міської ради завершується 01 грудня поточного року.
Адресна допомога, може надаватися заявникові один раз на рік.
Головним розпорядником коштів є Сокальська міська рада.
Фінансування видатків на виплату одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, здійснює відділ фінансування, бухгалтерського обліку та господарського забезпечення.
Відділ соціального захисту Сокальської міської ради (далі – відділ) готує реєстр нарахованих сум одноразових допомог та готує проект рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради.
Відділ соціального захисту Сокальської міської подає відділу фінансування, бухгалтерського обліку та господарського забезпечення Сокальської міської ради заявку щодо фінансування видатків на зазначену мету в межах помісячного розпису асигнувань міського бюджету.
Відділ фінансування, бухгалтерського обліку та господарського забезпечення перераховує кошти міського бюджету для виплати допомоги через особові рахунки одержувачів у банківських установах, на підставі заявок і списків одержувачів, поданих відділом.
Одноразову матеріальну допомогу можуть отримати мешканці, які зареєстровані та/або постійно проживають на території Сокальської міської територіальної громади та особи, які були вимушені залишити постійне місце проживання у зв’язку з бойовими діями і тимчасово проживають на території Сокальської міської територіальної громади.
Організація виконання заходу Програми покладається на профільного заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, відділ соціального захисту Сокальської міської ради.
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Координацію дій щодо реалізації Програми здійснює профільний заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Відповідальність за виконання Програми покладається на уповноважену установу за виконання окремого заходу, або Програми в цілому.
Контроль за станом реалізації Програми здійснює постійна комісія з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, історико-культурної спадщини, молодіжної політики, спорту та соціального захисту.
Уповноважена установа щорічно до 25 січня подає інформацію про стан виконання Програми.
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 1 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки
Розмір грошових допомог
Встановити розміри виплат, а саме:
1. Грошова допомога учасникам визвольних змагань, виплачується щомісячно, в розмірі:
- учасник бойових дій УПА в сумі 500,0 грн.;
- вдова учасника бойових дій УПА; вдова політв’язня в сумі 250,0 грн.
2. Грошова допомога кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших дій, вплачується одноразово, в розмірі:
- неповнолітні діти (віком до 18 років), діти у разі навчання у вищих навчальних закладах І – ІV рівня акредитації, та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років – 5,0 тис. грн.;
- члени сім’ї загиблого, які мають інвалідність І чи ІІ групи – 5,0 тис. грн.;
- працездатні члени сім’ї загиблого, члени сім’ї загиблого, які досягли пенсійного віку – 2,5 тис. грн.
3. Грошова допомога одному з членів сім’ї військовослужбовця, який брав участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув (відсутність тіла), потрапив у полон, зник безвісти, виплачується одноразово, в розмірі – 5,0 тис. грн.
4. Грошова допомога одному з членів сім’ї військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших заходів, які були спрямовані на забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, виплачується одноразово, в розмірі – 15,0/30,0 тис. грн.
5. Грошова допомога особі, яка здійснила поховання військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та помер під час відпустки, та осіб, які померли після звільнення з військової служби або демобілізації та мали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій, вплачується одноразово, в розмірі – 10,0 тис. грн.
6. Грошова допомога особі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності та мають статус особи з інвалідністю в наслідок війни, вплачується одноразово, в розмірі – 3,0 тис. грн.
7. Грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу виплачується щомісячно, в розмірі – 2,0 тис. грн. на особу.
8. Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років, виплачується одноразово, в розмірі особам у яким ювелейна дата 100, 105, 110 - 3,0 тис. грн. на особу; для осіб у яких не ювелейна дата – 1,0 тис. грн. на особу.
9. Грошова допомога виплачується одноразово, особі яка має статус:
- учасника бойових дій, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, в розмірі – 1,0 тис. грн.;
- учасника бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан, в розмірі – 0,5 тис. грн.;
- постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорії, в розмірі – 0,5 тис. грн.
10. Грошова допомога виплачується особі, яка підписала контракт в забезпеченні оборони України в розмірі – 10,0 тис. грн. У разі підписання контракту у десантно-штурмові війська та морська піхота військово-морських сил, допомога виплачується у розмірі – 20,0 тис. грн.
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 2 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської
територіальної громади на 2022-2025 роки
ПАСПОРТ
Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади
на 2022-2025 роки
1. | Ініціатор розроблення програми | Сокальська міська рада |
2. | Рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради про погодження програми | рішення Сокальської міської ради від 23.12.2021 р. №645 |
3. | Розробник програми | Сокальська міська рада |
4. | Співрозробники програми | - |
5. | Відповідальний виконавець програми | Сокальська міська рада |
5.1 | Головний розпорядник коштів | Сокальська міська рада |
6. | Учасники програми | |
7. | Термін реалізації програми | 2022-2025 роки |
7.1. | Етапи виконання програми (для довгострокових програм) |
- |
8. | Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) | - |
9. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, тис. грн. у тому числі: | 9 034 ,7тис. грн. |
|
1 713,5 тис. грн. | |
|
2 642,3 тис. грн.. | |
|
4 678,9 тис. грн.. | |
9.1. | коштів місцевого бюджету | 9 034,7тис. грн. |
|
1 713,5 тис. грн. | |
|
2 642,3 тис. грн. | |
|
4 678,9 тис. грн.. | |
коштів інших джерел | 0,0 |
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 3 до Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської
територіальної громади на 2022-2025 роки
Ресурсне забезпечення Програми соціального захисту
окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади
на 2022-2025 роки
тис. грн.
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми | 2022 рік | 2023 рік | 2024 рік | 2025 рік | Усього витрат на виконання програми |
Усього, | 1 713,5 | 2 642,3 | 4 678,9 | В межах бюджетних асигнувань | 9 034,7 |
у тому числі | |||||
обласний бюджет | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |
міський бюджет | 1 713,5 | 2 642,3 | 4 678,9 | 9 034,7 | |
кошти небюджетних джерел | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Секретар ради Ігор СИДОР
Додаток 4 до Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 роки
Перелік заходів і завдань Програми соціального захисту окремих категорій населення
Сокальської міської територіальної громади на 2022-2025 рок
№ з/п |
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) | Перелік заходів програми | Строк виконання заходу | Виконавці | Джерела фінансування | Обсяги фінансування на 2022 рік тис.грн.: | Обсяги фінансування на 2023 рік тис.грн.: | Обсяги фінансування на 2024 рік тис.грн.: | Очікуваний результат |
4.1.1. | Заходи з підтримки учасників визвольних змагань | Грошова допомога учаснику бойових дій УПА; вдові учасника бойових дій УПА; вдові політв’язня | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет | 48,0 | 42,0 | 39,0 | Покращення матеріального становища учасн. визв. змагань |
Виплата одноразової грошової допомоги. 1) кожному члену сім’ї військовослужбовця, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби та інших дій; |
|
||||||||
|
|||||||||
4.2.1 | Підтримка осіб які брали участь в захисті України та членів їх сімей |
|
01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
599,5 | 934,5 | 2764,0 | Покращення матеріального становища осіб охоплених заходом |
4) особі, яка здійснила поховання військовослужбовця який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та помер під час відпустки, та осіб, які померли після звільнення з військової служби або демобілізації та мали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника бойових дій; | |||||||||
5) собі з інвалідністю в наслідок війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності та мають статус особи з інвалідністю в наслідок війни; | |||||||||
6) особі яка має статус: - учасника бойових дій, який брав безпосередню участь в забезпеченні оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України; - учасника бойових дій, який виконував інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан; - постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорії. |
|||||||||
7) особі, яка підписала контракт в забезпеченні оборони України. | |||||||||
4.2.2. | Одноразова грошова допомога особі, яка опинилась при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти. |
01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
250,0 | 617,0 | 1231,0 | Покращення матеріального становища осіб, які опинилися при певних обставинах на вирішення яких необхідно кошти | |
4.2.3. | Відпочинок дітей військовослужбовців | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
0,0 | 0,0 | 0,0 | Відпочинком буде охоплено дітей батьки яких брали безпосередню участь в забезпеченні оборони України | |
4.2.4. | Перелік основних заходів:
|
01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
122,0 | 300,0 | 138,0 | Проведеними заходами буде охоплено військовослужбовців, які брали безпосередню участь в забезпеченні оборони України та інших категорій населення | |
4.3.1 | Надання пільг окремим категоріям громадян | Пільги з послуг зв’язку | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
20,0 | 2,8 | 7,9 | Дотримання правом на пільгу з послуг зв’язку |
4.4.1. | Підтримка окремих категорій громадян | Грошова допомога особам яким виповнилось 100 і більше років | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
6,0 | 0,0 | 0,0 | Підтримка заходів з відзначення довгожителів та покращення їх матеріального становища |
4.4.2. | Виплата щомісячної грошової допомоги громадянам, які проходять курс гемодіалізу | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
0,0 | 96,0 | 204,0 | Підтримка 12 громадянам, які проходять курс гемодіалізу | |
4.5. | Оплата послуг з поховання певних категорій громадян |
Оплата послуг з поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів, оплата ритуальних послуг (ексгумації) | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет |
0,0 | 0,0 | 40,0 | Кількість наданих послуг |
4.6. | Надання одноразової адресної допомоги мешканцям громади | Надання одноразової адресної допомоги мешканцям громади за їхніми зверненнями до голови Сокальської міської ради | 01.01.2024 по 31.12.2024р. р. | Сокальська міська рада | міський бюджет | 668,0 |
650,0 |
255,0 | Покращення матеріального становища осіб, які опинилися скрутних обставинах |
Усього на Програму: | 1713,5 | 2642,3 | 4678,9 |
Секретар ради Ігор СИДОР