ОПИС ДОКУМЕНТУ
| Автор: | |
| Доповідач: | |
| Підготував: | Фінансове управління Сокальської міської ради |
|---|---|
| Статус: | Прийнятий в цілому |
| Дата: | 18.09.2025 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про Прогноз бюджету
Сокальської міської
територіальної громади
на 2026-2028 роки

ПРОЄКТ

СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LXVI сесія VІІІ скликання
РІШЕННЯ №__
___вересня 2025 року м. Сокаль
Про Прогноз бюджету
Сокальської міської
територіальної громади
на 2026-2028 роки
Відповідно до частини шостої статті 751 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” Сокальська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Взяти до відома Прогноз бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки, схвалений рішенням виконавчого комітету Сокальської міської ради від 28 серпня 2025 року № 187 „Про схвалення Прогнозу бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки”, що додається.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Міський голова Сергій КАСЯН
СХВАЛЕНО
Рішення Виконавчого комітету
Сокальської міської ради
«___» _______ 2025 року № ____
ПРОГНОЗ
бюджету Сокальської міської територіальної громади
на 2026 – 2028 роки
(13578000000)
(код бюджету)
І. Загальна частина
Прогноз бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (надалі Прогноз) розроблено на виконання ст.751 Бюджетного кодексу України, дію якої відновлено Законом України від 18 вересня 2024 року №3979-ІХ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України», базуючись на схваленій постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року №774 Бюджетній декларації на 2026-2028 роки, Основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки (лист Мінекономіки від 14 квітня 2025 року №3011-02/30287-03), Податкового та Бюджетного кодексів України, Програмі cоціально-економічного та культурного розвитку Сокальської міської територіальної громади, Стратегії розвитку Сокальської територіальної громади та інших документах, що стосуються середньострокового планування.
Прогноз складено враховуючи Методичні рекомендації щодо організації середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23 травня 2025 року №271, та Інструкцію щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 02 червня 2021 року №314 (із змінами та доповненнями).
Метою Прогнозу є формування послідовної та передбачуваної бюджетної політики територіальної громади на середньостроковий період, створенні дієвого механізму управління бюджетним процесом в діючих умовах війни.
Основними завданнями Прогнозу є:
- визначення обсягу ресурсів бюджету громади на середньострокову перспективу та встановлення взаємозв’язку між пріоритетами розвитку та можливостями бюджету;
- прогнозування обсягів видатків, пов’язаних із продовженням існуючих бюджетних програм та визначення наявності фінансового ресурсу для планування нових напрямків спрямування коштів;
- забезпечення стабільної діяльності установ бюджетної сфери для задоволення потреб мешканців громади шляхом надання якісних послуг в сфері освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, тощо;
- фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року;
- підвищення результативності, ефективності та прозорості витрачання бюджетних коштів;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету громади, ефективне управління бюджетними коштами, зокрема, завдяки застосуванню програмно-цільового методу бюджетування;
Показники Прогнозу є орієнтирами бюджетної політики у середньостроковому періоді для збалансування напрямів політики розвитку з можливостями бюджету.
Очікувані результати реалізації прогнозу – досягнення балансу між напрямами розвитку громади та її бюджетними можливостями, враховуючи ризики та економічні виклики, що впливають на економіку громади в умовах повномасштабної російської агресії.
Можливими ризиками невиконання прогнозних показників є:
- мобілізація додаткових ресурсів до бюджету, використання всіх наявних резервів залучення коштів;
Попередній Прогноз було затверджено у 2021 році на 2022-2024 роки та в подальшому прогнозування було призупинено у зв’язку із воєнним станом.
ІІ. Індикативні показники економічного та соціального розвитку громади на 2026–2028 роки
Показники соціально-економічного розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік та на два наступних роки окреслюють курс розвитку економіки в цілому та визначають його перспективи на найближче майбутнє, із врахуванням економічних викликів, пов’язаних із війною.
Основними завданнями економічного і соціального розвитку Сокальської міської територіальної громади є підтримка обороноздатності Збройних Сил України, забезпечення належного функціонування усіх сфер життєдіяльності громади, безпечних умов проживання в умовах воєнного стану, надання широкого спектра соціальних послуг, вирішення соціальних питань, створення умов для економічного розвитку громади в умовах воєнного/післявоєнного стану, зміцнення міжнародних відносин, поліпшення екологічного стану довкілля.
Аналіз соціально-економічного розвитку Сокальської міської територіальної громади дозволяє розраховувати на щорічне зростання його показників, незважаючи на вплив факторів війни та пов’язаних із нею додаткових витрат та потенційних ризиків.
Виробничий потенціал громади складається з промислових, сільськогосподарських підприємств, які забезпечують виробництво та реалізацію продукції. Суттєва чисельність мешканців міста зайнята у малому та середньому бізнесі.
Економіка Сокальської громади, незважаючи на широкомасштабні воєнні дії в країні, продовжує працювати та забезпечувати внутрішній ринок товарами та послугами та відіграє значну роль у наповненні бюджету громади.
Пріоритетними напрямками розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки визначено: «ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ ТА БЕЗПЕКА», «ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ» та «РОЗВИТОК».
Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки
Сокальська міська територіальна громада має високий рівень розвитку сільського господарства, легкої та меблевої промисловості.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами на території громади є: ДП „СУНДС Текстиль Україна” , ТзОВ „ТД Сокме”, ТзОВ „Софро”, ПП „Інвестзахідбуд”, АТ „Укрзалізниця”, ФГ „Агронестор”, ТОВ „Компанія Клімат Плюс”, ТзОВ „ТВЦ „Ватра””, ТзОВ „Мебель-Сервіс”, ТОВ НВП „Укроргсинтез”, АТ „Львівгаз”, ТзДВ „Сокальська панчішна фабрика”, ТОВ „Істрейт”, ТзОВ „Авто-Лайн”, ТзОВ „АТБ Маркет, ТзОВ ТВК „Львівхолод”, ТОВ „ПроТекЛогістик”, ПП „Західний Буг”, ФГ „Юзепівка”, ТОВ „Перв’ятичі-Агроком”, ТзОВ „Угринів ЕКО ФЕРМ”, ТОВ „Основа+”, ФОП Новосілець О.Я., ФОП Демишин М.Г., ФОП Ярміл М.С., ФОП Штокало В.З., ФОП Бекесевич Т.В., інші.
ІІІ. Загальні показники бюджету
Прогноз бюджету на 2026-2028 роки включає прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування.
Зазначені показники є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності, місцевих програм та формування показників проєкту бюджету міської територіальної громади на 2026 рік.
Формування проєкту бюджету на відповідний рік здійснюватиметься з урахуванням змін основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку громади, а також змін у нормативно-правовій базі.
Обсяг ресурсу бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки прогнозується в обсягах 601 349 800,00 грн, 611 473 700,00 грн та 663 082 800,00 грн відповідно. Загальні показники надходжень до бюджету та граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету у розрізі років середньострокового періоду наведені у додатку 1 до Прогнозу бюджету.
ІV. Показники доходів бюджету
В Прогнозі дохідної частини взято до уваги наступні індикативні показники:
В результаті прогноз власних доходів бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2026 рік визначено в сумі 413 770 000,00 грн, на 2027 рік – 442 033 000,00 грн, на 2028 рік – 469 204 500,00 грн.
Основним джерелом наповнення дохідної частини залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), питома вага якого щорічно відповідно складатиме близько 66,0%, 67,6%, 68,5% відповідно. При його обрахунку взято до уваги змінену частку зарахування до бюджетів громад, а саме 60% замість 64%, а також відновлення починаючи з 2027 року зарахування так званого силового ПДФО (за КБК 11010200), ріст мінімальної зарплати на рівні держави та середньомісячної по громаді, тощо. Відтак, прогнозні обсяги ПДФО на 2026-2028 роки до бюджету громади складуть 273 052 100,0 грн, 298 653 800,0 грн та 321 552 100,00 грн відповідно. Щорічний приріст до попереднього року становитиме: у 2026 році – 108,6 %, у 2027 році – 109,4 %, у 2028 році – 107,7% .
Місцеві податки і збори становитимуть 117 513 000,0 грн, 119 519 600,0 грн та 122 330 600,0 грн відповідно, основну питому вагу яких складуть податок на майно та єдиний податок.
Надходження єдиного податку щорічно зростатимуть та становитимуть
65 203 600,0 грн, 65 949 300,0 грн та 67 291 100,0 грн, в основному за рахунок росту мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно, податок на майно у 2026-2028 роках складе 52 252 200,0 грн, 53 512 900,0 грн та 4 981 900,0 грн.
Вагомими дохідними джерелами стануть надходження акцизного податку, зокрема відрахування із ввезеного в Україну та виробленого в Україні пального, з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, надходження яких щорічно зростатимуть внаслідок поетапного збільшення ставок акцизів на пальне та тютюнові вироби, а також діяльності держави в напрямку детінізації.
Серед неподаткових надходжень найбільшу бюджетоформуючу функцію у 2026-2028 роках виконуватимуть власні надходження бюджетних установ, плата за оренду комунального майна, плата за надання інших адміністративних послуг та інші.
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій
Показники фінансування бюджету на 2026-2028 роки наведено у додатку 3 до Прогнозу. У додатках 4 „Показники місцевого боргу”, 5 „Показники гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою чи територіальною громадою міста боргу і надання місцевих гарантій” показники відсутні.
VI. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету
Основними цілями видаткової політики Сокальської міської територіальної громади є:
- забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених галузевими цільовими програмами. Подальше зміцнення матеріально-технічної бази установ;
- підвищення результативності та ефективності управління бюджетними коштами шляхом здійснення оптимізації витрат бюджету та застосування дієвих методів економії;
- забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну, теплову енергію, водопостачання, водовідведення та природний газ, інших енергоносіїв, які споживаються бюджетними установами і організаціями;
- забезпечення економного режиму використання енергоносіїв, в тому числі шляхом спрямування коштів бюджету на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів в бюджетній сфері;
- залучення додаткових фінансових ресурсів шляхом отримання грантів міжнародних та національних донорських організацій.
Пріоритетом розвитку галузі «Освіта» на 2026-2028 роки є забезпечення кращих умов та можливостей для дітей, шляхом забезпечення доступності та підвищення конкурентоспроможності освіти. Розбудова новітнього освітнього середовища, що відповідатиме вимогам сьогодення, задоволення потреб учасників освітнього процесу, забезпечення доступності високоякісної загальної середньої освіти для всіх мешканців громади та належного функціонування загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів, надання освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами максимально наближено до місця проживання та з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей, забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсного центру, отримання освіти дітьми, що перебувають на довготривалому лікуванні в закладах охорони здоров’я, забезпечення належного теплового режиму в закладах, зменшення показників споживання енергоносіїв. Створення умов для задоволення освітніх потреб учнів з особливостями психофізичного розвитку, їх соціальної інтеграції в умовах закладу загальної середньої освіти. Реорганізація і модернізація мережі закладів освіти, відповідно до потреб мешканців Сокальської міської територіальної громади.
Головним пріоритетом розвитку галузі «Охорона здоров’я» на 2026-2028 роки є розширення спектру та покращення якості медичних послуг, впровадження новітніх технологій, створення умов для комфортного перебування пацієнтів та медпрацівників, покращення умов експлуатації та збереження будівель лікарні у належному стані, забезпечення санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та естетичних вимог до їх утримання, зменшення смертності серед населення. Здійснення заходів, спрямованих на відновлення фізичного та психологічного здоров'я, а також соціальної адаптації військових, які отримали травми або зазнали психологічного стресу під час виконання службових обов'язків.
Пріоритетом розвитку галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на 2026-2028 роки є підвищення якості та рівня життя громадян Сокальської громади, забезпечення адресного характеру надання соціальної підтримки, підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення, збільшення якості та кількості надання соціальних послуг та соціального захисту. Зокрема, надалі впроваджуватиметься комплексний підхід до розв'язання проблем найбільш вразливих верств населення, сприяння їх соціальній інтеграції та подоланню бідності, забезпечення захисту прав дітей, їх безпеки та благополуччя. Забезпечення соціальної підтримки військовослужбовців, членів сімей загиблих, померлих, пропалих безвісти військовослужбовців та інше.
Головними пріоритетами галузі «Культура і мистецтво» на 2026-2028 роки є створення умов для творчої самореалізації громадян, збереження культурно-духовної спадщини, відтворення та примноження духовних і культурних здобутків українського народу, популяризація народної творчості та проведення культурно-мистецьких заходів, підтримка та розвиток наявного туристичного потенціалу громади.
Пріоритетами розвитку галузі «Фізична культура і спорт» на 2026-2028 роки є всебічне фізичне виховання та створення здорової нації. Головна мета – формування у населення Сокальської міської територіальної громади активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя, спортивно-масова робота з населенням.
У 2026-2028 роках плануються наступні заходи:
- підвищення рівня залучення населення громади до занять фізичною культурою та спортом з метою зміцнення здоров’я та попередження захворювань;
- забезпечення розвитку олімпійських видів спорту, організація фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, підтримка спорту вищих досягнень;
- забезпечення функціонування дитячо-юнацької спортивної школи;
- реалізація програми розвитку пріоритетних видів спорту;
- проведення спортивно-масових заходів, створення умов для творчого, інтелектуального та фізичного розвитку дітей та молоді.
Реалізація ґендерної політики в прогнозі передбачає створення рівних можливостей для дівчат і хлопців у сфері відбору, підготовки та навчання спортивно-обдарованої молоді.
Пріоритетами розвитку галузі «Житлово-комунальне господарство» на 2026-2028 роки є проведення поточного утримання об’єктів благоустрою, експлуатація дорожньої системи, впровадження енергозберігаючих заходів, покращення якості надання комунальних послуг, впровадження нових технологій та залучення інвестицій на модернізацію мереж.
Граничні показники видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів на 2026 рік визначені в сумі 569 521 500,00 грн, на 2027 рік – 610 397 000,00 грн, на 2028 рік – 655 004 000,00 грн згідно з додатком 6 до цього прогнозу.
Граничні показники видатків бюджету на 2026 рік за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету визначені у додатку 7 до цього прогнозу.
Граничні показники кредитування бюджету на 2026-2028 роки за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету відсутні (додаток 8 до цього прогнозу).
На утримання галузі «Державне управління» у 2026 році сума видатків складе – 55 549 140,00 грн, у 2027 році – 59 497 170,00 грн, у 2028 році – 62 834 040,00 гривень.
На утримання галузі «Освіта» у 2026 році сума видатків складе – 404 864 240,00 грн, у 2027 році – 434 653 560,00 грн, у 2028 році – 465 917 640,00 гривень.
На галузь «Охорона здоров'я» у 2026 році сума видатків складе – 18 668 080,00 грн, у 2027 році – 19 989 730,00 грн, у 2028 році – 21 107 540,00 гривень.
На соціальний захист та соціальне забезпечення прогнозом на 2026 рік передбачено – 24 521 240,00 грн, на 2027 рік – 26 180 500,00 грн та на 2028 рік – 27 935 030,00 гривень.
На утримання галузі «Культура» прогнозом на 2026 рік передбачено – 22 181 530,00 грн, на 2027 рік – 23 607 060,00 грн та на 2028 рік – 25 271 330,00 гривень.
На утримання закладів фізичної культури і спорту прогнозом на 2026 рік передбачено – 12 244 310,00 грн, на 2027 рік – 13 176 530,00 грн та на 2028 рік – 14 053 790,00 гривень.
На утримання житлово-комунального господарства громади прогнозом на 2026 рік передбачено – 21 030 460,00 грн, на 2027 рік – 22 881 700,00 грн та на 2028 рік – 24 440 410,00 гривень.
Видатки бюджету на 2026-2028 року плануються відповідно до галузевих Програм.
Перелік галузевих програм, що будуть діяти в 2026-2028 роках
Гендерна політика в Сокальській міській територіальній громаді будується на основі міжнародних нормативно-правових актів, ратифікованих Україною та регулюється національними нормативно-правовими актами щодо рівноправності між жінками і чоловіками.
Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України передбачено, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
VII. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами
Метою регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення відповідності між повноваженнями на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами України за бюджетами, та бюджетними ресурсами, які повинні забезпечувати виконання цих повноважень, норми права, які регулюють складні відносини між бюджетами щодо отримання та використання різних видів коштів, які вдосконалюють бюджетну систему України, забезпечують стабільність та об'єктивність бюджетного процесу.
Визначено показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів (з державного бюджету) на 2026 рік – 153 477 800,00 грн, на 2027 рік – 158 212 400,00 грн, на 2028 рік – 181 811 500,00 грн, згідно з додатком 10 прогнозу.
Визначено показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам (місцевим бюджетам) на 2026 рік – 708 670,00 грн, на 2027 рік – 766 220,00 грн, на 2028 рік – 817 550,00 грн, згідно з додатком 11 прогнозу.
VIII. Інші положення та показники прогнозу бюджету
З метою досягнення стратегічних цілей розвитку Сокальської міської територіальної громади та забезпечення реалізації завдань, спрямованих стимулювання соціально-економічного розвитку, модернізацію енергоефективності в громадських будівлях, модернізацію закладів освіти та охорони здоров’я, покращення якості життя громадян протягом 2026-2028 років визначені 5 ключових секторів (галузей) для публічного інвестування, які передбачають 15 пріоритетних напрямів публічних інвестицій:
- муніципальна інфраструктура та послуги – відновлення, розвиток та модернізація інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення, розбудова та відновлення муніципальної інфраструктури, підвищення енергоефективності в громадських будівлях, оновлення фонду захисних споруд цивільного захисту;
- освіта і наука – забезпечення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням в межах впровадження реформи “Нова українська школа”, облаштування захисних споруд цивільного захисту (укриттів) у закладах загальної середньої освіти, облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (протипожежний захист), безперешкодний доступ до якісної освіти (шкільні автобуси), забезпечення доступу до якісного та безпечного харчування у закладах освіти шляхом розвитку сучасної інфраструктури їдалень (харчоблоків), модернізація освітніх просторів та оновлення матеріально-технічної бази академічного ліцею, модернізація інфраструктури закладів загальної середньої освіти, облаштування у закладах дошкільної освіти захисних споруд цивільного захисту (укриттів) та забезпечення їх доступності для всіх учасників освітнього процесу;
- охорона здоров’я – забезпечення доступу до якісної медичної допомоги шляхом розбудови й модернізації об’єктів медичної інфраструктури;
- культура та інформація – покращення умов надання базових культурних послуг шляхом модернізації матеріально-технічної бази та приведення закладів культури у належний стан;
- соціальна сфера – створення умов для самостійного життя людей з інвалідністю та літніх осіб шляхом розвитку послуги підтриманого проживання.
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій на 2026-2028 роки становить 40 983 800,00 гривень, у тому числі у розрізі підтверджених джерел фінансового забезпечення та за роками:
гривень
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Сокальської територіальної громади наведено у додатку 9 до цього прогнозу.
Стратегічними цілями публічних інвестицій на 2026-2028 роки є енергоефективність, модернізація систем водопостачання і водовідведення, модернізація закладів освіти, культури, охорони здоров’я, покращення їх інфраструктури, врахування принципів рівності, безбар’єрності, доступності для всіх категорій населення.
Міський голова Сергій КАСЯН

СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LXVI сесія VІІІ скликання
РІШЕННЯ №__
___вересня 2025 року м. Сокаль
Про Прогноз бюджету
Сокальської міської
територіальної громади
на 2026-2028 роки
Відповідно до частини шостої статті 751 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” Сокальська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Взяти до відома Прогноз бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки, схвалений рішенням виконавчого комітету Сокальської міської ради від 28 серпня 2025 року № 187 „Про схвалення Прогнозу бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки”, що додається.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Міський голова Сергій КАСЯН
СХВАЛЕНО
Рішення Виконавчого комітету
Сокальської міської ради
«___» _______ 2025 року № ____
ПРОГНОЗ
бюджету Сокальської міської територіальної громади
на 2026 – 2028 роки
(13578000000)
(код бюджету)
І. Загальна частина
Прогноз бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки (надалі Прогноз) розроблено на виконання ст.751 Бюджетного кодексу України, дію якої відновлено Законом України від 18 вересня 2024 року №3979-ІХ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України», базуючись на схваленій постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року №774 Бюджетній декларації на 2026-2028 роки, Основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України на 2026-2028 роки (лист Мінекономіки від 14 квітня 2025 року №3011-02/30287-03), Податкового та Бюджетного кодексів України, Програмі cоціально-економічного та культурного розвитку Сокальської міської територіальної громади, Стратегії розвитку Сокальської територіальної громади та інших документах, що стосуються середньострокового планування.
Прогноз складено враховуючи Методичні рекомендації щодо організації середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23 травня 2025 року №271, та Інструкцію щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 02 червня 2021 року №314 (із змінами та доповненнями).
Метою Прогнозу є формування послідовної та передбачуваної бюджетної політики територіальної громади на середньостроковий період, створенні дієвого механізму управління бюджетним процесом в діючих умовах війни.
Основними завданнями Прогнозу є:
- визначення обсягу ресурсів бюджету громади на середньострокову перспективу та встановлення взаємозв’язку між пріоритетами розвитку та можливостями бюджету;
- прогнозування обсягів видатків, пов’язаних із продовженням існуючих бюджетних програм та визначення наявності фінансового ресурсу для планування нових напрямків спрямування коштів;
- забезпечення стабільної діяльності установ бюджетної сфери для задоволення потреб мешканців громади шляхом надання якісних послуг в сфері освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, тощо;
- фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року;
- підвищення результативності, ефективності та прозорості витрачання бюджетних коштів;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету громади, ефективне управління бюджетними коштами, зокрема, завдяки застосуванню програмно-цільового методу бюджетування;
Показники Прогнозу є орієнтирами бюджетної політики у середньостроковому періоді для збалансування напрямів політики розвитку з можливостями бюджету.
Очікувані результати реалізації прогнозу – досягнення балансу між напрямами розвитку громади та її бюджетними можливостями, враховуючи ризики та економічні виклики, що впливають на економіку громади в умовах повномасштабної російської агресії.
Можливими ризиками невиконання прогнозних показників є:
- наслідки військової агресії росії, зокрема, руйнування виробничих комплексів та об’єктів інфраструктури, енергосистеми, спад економічних показників внаслідок припинення діяльності підприємств, скорочення працюючих, міграція робочої сили, що може призвести до скорочення ВВП та основного капіталу громади, та відповідно – зменшення надходжень до бюджету;
- зміна бюджетного та податкового законодавства, зокрема, зміна податкових ставок, термінів і правил сплати податків, введення або відміна пільг, тощо;
- ріст інфляції та курсу долара США та євро, що призведе до збільшення цін та місцевого боргу, а також боргових зобов’язань;
- скорочення обсягу міжбюджетних трансфертів з державного та інших бюджетів, зменшення обсягу інвестицій;
- зростання цін на енергоносії.
- мобілізація додаткових ресурсів до бюджету, використання всіх наявних резервів залучення коштів;
- удосконалення інструментів бюджетного прогнозування;
- продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.
Попередній Прогноз було затверджено у 2021 році на 2022-2024 роки та в подальшому прогнозування було призупинено у зв’язку із воєнним станом.
ІІ. Індикативні показники економічного та соціального розвитку громади на 2026–2028 роки
Показники соціально-економічного розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік та на два наступних роки окреслюють курс розвитку економіки в цілому та визначають його перспективи на найближче майбутнє, із врахуванням економічних викликів, пов’язаних із війною.
Основними завданнями економічного і соціального розвитку Сокальської міської територіальної громади є підтримка обороноздатності Збройних Сил України, забезпечення належного функціонування усіх сфер життєдіяльності громади, безпечних умов проживання в умовах воєнного стану, надання широкого спектра соціальних послуг, вирішення соціальних питань, створення умов для економічного розвитку громади в умовах воєнного/післявоєнного стану, зміцнення міжнародних відносин, поліпшення екологічного стану довкілля.
Аналіз соціально-економічного розвитку Сокальської міської територіальної громади дозволяє розраховувати на щорічне зростання його показників, незважаючи на вплив факторів війни та пов’язаних із нею додаткових витрат та потенційних ризиків.
Виробничий потенціал громади складається з промислових, сільськогосподарських підприємств, які забезпечують виробництво та реалізацію продукції. Суттєва чисельність мешканців міста зайнята у малому та середньому бізнесі.
Економіка Сокальської громади, незважаючи на широкомасштабні воєнні дії в країні, продовжує працювати та забезпечувати внутрішній ринок товарами та послугами та відіграє значну роль у наповненні бюджету громади.
Пріоритетними напрямками розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки визначено: «ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ ТА БЕЗПЕКА», «ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ» та «РОЗВИТОК».
Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки
| Показники | Од. виміру | 2024 факт | 2025 очікуване |
2026 прогноз |
2027 прогноз |
2028 прогноз |
|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 1 | Чисельність наявного населення | тис. осіб | 51,4 | 51,4 | 44,8 | 44,8 | 44,8 |
| 2 | Кількість суб’єктів підприємництва | тис. один | 2,5 | 2,5 | 2,5 | 2,5 | 2,5 |
| 3 | Надходження до бюджету громади від суб’єктів підприємництва | млн. грн | 247,2 | 256,4 | 290,3 | 305,6 | 323,7 |
| 4 | Надходження до бюджету громади від установ бюджетної сфери | млн. грн | 62,9 | 67,2 | 72,9 | 79,7 | 85,8 |
| 5 | Кількість зареєстрованих безробітних | осіб | 660 | 720 | 750 | 800 | 830 |
| 6 | Середньомісячна заробітна плата | грн | 16 168 | 18 205 | 19 771 | 21 313 | 22 868 |
Сокальська міська територіальна громада має високий рівень розвитку сільського господарства, легкої та меблевої промисловості.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами на території громади є: ДП „СУНДС Текстиль Україна” , ТзОВ „ТД Сокме”, ТзОВ „Софро”, ПП „Інвестзахідбуд”, АТ „Укрзалізниця”, ФГ „Агронестор”, ТОВ „Компанія Клімат Плюс”, ТзОВ „ТВЦ „Ватра””, ТзОВ „Мебель-Сервіс”, ТОВ НВП „Укроргсинтез”, АТ „Львівгаз”, ТзДВ „Сокальська панчішна фабрика”, ТОВ „Істрейт”, ТзОВ „Авто-Лайн”, ТзОВ „АТБ Маркет, ТзОВ ТВК „Львівхолод”, ТОВ „ПроТекЛогістик”, ПП „Західний Буг”, ФГ „Юзепівка”, ТОВ „Перв’ятичі-Агроком”, ТзОВ „Угринів ЕКО ФЕРМ”, ТОВ „Основа+”, ФОП Новосілець О.Я., ФОП Демишин М.Г., ФОП Ярміл М.С., ФОП Штокало В.З., ФОП Бекесевич Т.В., інші.
ІІІ. Загальні показники бюджету
Прогноз бюджету на 2026-2028 роки включає прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування.
Зазначені показники є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності, місцевих програм та формування показників проєкту бюджету міської територіальної громади на 2026 рік.
Формування проєкту бюджету на відповідний рік здійснюватиметься з урахуванням змін основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку громади, а також змін у нормативно-правовій базі.
Обсяг ресурсу бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки прогнозується в обсягах 601 349 800,00 грн, 611 473 700,00 грн та 663 082 800,00 грн відповідно. Загальні показники надходжень до бюджету та граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету у розрізі років середньострокового періоду наведені у додатку 1 до Прогнозу бюджету.
ІV. Показники доходів бюджету
В Прогнозі дохідної частини взято до уваги наступні індикативні показники:
- зростання мінімальної заробітної плати на початок бюджетного року (з 1 січня 2026 року – 8 688,00 грн, з 1 січня 2027 року – 9 374,00 грн, з 1 січня 2028 року – 10 059,00 грн);
- зростання посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки (з 1 січня 2026 року – 3 470,00 грн, з 1 січня 2027 року – 3 744,00 грн, з 1 січня 2028 року – 4 018,00 грн);
- зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2026 року – 3 288,00 грн, з 1 січня 2027 року – 3 482,00 грн, з 1 січня 2028 року – 3 677,00 грн);
- зростання ряду ставок податків, пов’язаних із зміною вищевказаних соціальних стандартів (податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, податку на нерухомість, туристичного збору, тощо);
- зростання ВВП на рівні держави (у % до попереднього року): 2026 – 104,5 відсотка, 2027 – 105,0 відсотків та 2028 – 105,7 відсотка;
- зростання індексу споживчих цін на рівні держави (у % до попереднього року): 2026 – 109,7 відсотка, 2027 – 107,1 відсотка та 2028 – 105,6 відсотка;
- обмінний курс гривні до долара США в середньому: 2026 – 44,7 грн, 2027 – 45,2 грн, 2028 – 45,6 грн, а також на кінець року (відповідно 44,8 грн, 45,3 грн та 45,8 грн).
В результаті прогноз власних доходів бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2026 рік визначено в сумі 413 770 000,00 грн, на 2027 рік – 442 033 000,00 грн, на 2028 рік – 469 204 500,00 грн.
Основним джерелом наповнення дохідної частини залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), питома вага якого щорічно відповідно складатиме близько 66,0%, 67,6%, 68,5% відповідно. При його обрахунку взято до уваги змінену частку зарахування до бюджетів громад, а саме 60% замість 64%, а також відновлення починаючи з 2027 року зарахування так званого силового ПДФО (за КБК 11010200), ріст мінімальної зарплати на рівні держави та середньомісячної по громаді, тощо. Відтак, прогнозні обсяги ПДФО на 2026-2028 роки до бюджету громади складуть 273 052 100,0 грн, 298 653 800,0 грн та 321 552 100,00 грн відповідно. Щорічний приріст до попереднього року становитиме: у 2026 році – 108,6 %, у 2027 році – 109,4 %, у 2028 році – 107,7% .
Місцеві податки і збори становитимуть 117 513 000,0 грн, 119 519 600,0 грн та 122 330 600,0 грн відповідно, основну питому вагу яких складуть податок на майно та єдиний податок.
Надходження єдиного податку щорічно зростатимуть та становитимуть
65 203 600,0 грн, 65 949 300,0 грн та 67 291 100,0 грн, в основному за рахунок росту мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно, податок на майно у 2026-2028 роках складе 52 252 200,0 грн, 53 512 900,0 грн та 4 981 900,0 грн.
Вагомими дохідними джерелами стануть надходження акцизного податку, зокрема відрахування із ввезеного в Україну та виробленого в Україні пального, з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, надходження яких щорічно зростатимуть внаслідок поетапного збільшення ставок акцизів на пальне та тютюнові вироби, а також діяльності держави в напрямку детінізації.
Серед неподаткових надходжень найбільшу бюджетоформуючу функцію у 2026-2028 роках виконуватимуть власні надходження бюджетних установ, плата за оренду комунального майна, плата за надання інших адміністративних послуг та інші.
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій
Показники фінансування бюджету на 2026-2028 роки наведено у додатку 3 до Прогнозу. У додатках 4 „Показники місцевого боргу”, 5 „Показники гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою чи територіальною громадою міста боргу і надання місцевих гарантій” показники відсутні.
VI. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету
Основними цілями видаткової політики Сокальської міської територіальної громади є:
- забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених галузевими цільовими програмами. Подальше зміцнення матеріально-технічної бази установ;
- підвищення результативності та ефективності управління бюджетними коштами шляхом здійснення оптимізації витрат бюджету та застосування дієвих методів економії;
- забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну, теплову енергію, водопостачання, водовідведення та природний газ, інших енергоносіїв, які споживаються бюджетними установами і організаціями;
- забезпечення економного режиму використання енергоносіїв, в тому числі шляхом спрямування коштів бюджету на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів в бюджетній сфері;
- залучення додаткових фінансових ресурсів шляхом отримання грантів міжнародних та національних донорських організацій.
Пріоритетом розвитку галузі «Освіта» на 2026-2028 роки є забезпечення кращих умов та можливостей для дітей, шляхом забезпечення доступності та підвищення конкурентоспроможності освіти. Розбудова новітнього освітнього середовища, що відповідатиме вимогам сьогодення, задоволення потреб учасників освітнього процесу, забезпечення доступності високоякісної загальної середньої освіти для всіх мешканців громади та належного функціонування загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів, надання освітніх послуг учням з особливими освітніми потребами максимально наближено до місця проживання та з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей, забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсного центру, отримання освіти дітьми, що перебувають на довготривалому лікуванні в закладах охорони здоров’я, забезпечення належного теплового режиму в закладах, зменшення показників споживання енергоносіїв. Створення умов для задоволення освітніх потреб учнів з особливостями психофізичного розвитку, їх соціальної інтеграції в умовах закладу загальної середньої освіти. Реорганізація і модернізація мережі закладів освіти, відповідно до потреб мешканців Сокальської міської територіальної громади.
Головним пріоритетом розвитку галузі «Охорона здоров’я» на 2026-2028 роки є розширення спектру та покращення якості медичних послуг, впровадження новітніх технологій, створення умов для комфортного перебування пацієнтів та медпрацівників, покращення умов експлуатації та збереження будівель лікарні у належному стані, забезпечення санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та естетичних вимог до їх утримання, зменшення смертності серед населення. Здійснення заходів, спрямованих на відновлення фізичного та психологічного здоров'я, а також соціальної адаптації військових, які отримали травми або зазнали психологічного стресу під час виконання службових обов'язків.
Пріоритетом розвитку галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на 2026-2028 роки є підвищення якості та рівня життя громадян Сокальської громади, забезпечення адресного характеру надання соціальної підтримки, підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення, збільшення якості та кількості надання соціальних послуг та соціального захисту. Зокрема, надалі впроваджуватиметься комплексний підхід до розв'язання проблем найбільш вразливих верств населення, сприяння їх соціальній інтеграції та подоланню бідності, забезпечення захисту прав дітей, їх безпеки та благополуччя. Забезпечення соціальної підтримки військовослужбовців, членів сімей загиблих, померлих, пропалих безвісти військовослужбовців та інше.
Головними пріоритетами галузі «Культура і мистецтво» на 2026-2028 роки є створення умов для творчої самореалізації громадян, збереження культурно-духовної спадщини, відтворення та примноження духовних і культурних здобутків українського народу, популяризація народної творчості та проведення культурно-мистецьких заходів, підтримка та розвиток наявного туристичного потенціалу громади.
Пріоритетами розвитку галузі «Фізична культура і спорт» на 2026-2028 роки є всебічне фізичне виховання та створення здорової нації. Головна мета – формування у населення Сокальської міської територіальної громади активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя, спортивно-масова робота з населенням.
У 2026-2028 роках плануються наступні заходи:
- підвищення рівня залучення населення громади до занять фізичною культурою та спортом з метою зміцнення здоров’я та попередження захворювань;
- забезпечення розвитку олімпійських видів спорту, організація фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, підтримка спорту вищих досягнень;
- забезпечення функціонування дитячо-юнацької спортивної школи;
- реалізація програми розвитку пріоритетних видів спорту;
- проведення спортивно-масових заходів, створення умов для творчого, інтелектуального та фізичного розвитку дітей та молоді.
Реалізація ґендерної політики в прогнозі передбачає створення рівних можливостей для дівчат і хлопців у сфері відбору, підготовки та навчання спортивно-обдарованої молоді.
Пріоритетами розвитку галузі «Житлово-комунальне господарство» на 2026-2028 роки є проведення поточного утримання об’єктів благоустрою, експлуатація дорожньої системи, впровадження енергозберігаючих заходів, покращення якості надання комунальних послуг, впровадження нових технологій та залучення інвестицій на модернізацію мереж.
Граничні показники видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів на 2026 рік визначені в сумі 569 521 500,00 грн, на 2027 рік – 610 397 000,00 грн, на 2028 рік – 655 004 000,00 грн згідно з додатком 6 до цього прогнозу.
Граничні показники видатків бюджету на 2026 рік за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету визначені у додатку 7 до цього прогнозу.
Граничні показники кредитування бюджету на 2026-2028 роки за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету відсутні (додаток 8 до цього прогнозу).
На утримання галузі «Державне управління» у 2026 році сума видатків складе – 55 549 140,00 грн, у 2027 році – 59 497 170,00 грн, у 2028 році – 62 834 040,00 гривень.
На утримання галузі «Освіта» у 2026 році сума видатків складе – 404 864 240,00 грн, у 2027 році – 434 653 560,00 грн, у 2028 році – 465 917 640,00 гривень.
На галузь «Охорона здоров'я» у 2026 році сума видатків складе – 18 668 080,00 грн, у 2027 році – 19 989 730,00 грн, у 2028 році – 21 107 540,00 гривень.
На соціальний захист та соціальне забезпечення прогнозом на 2026 рік передбачено – 24 521 240,00 грн, на 2027 рік – 26 180 500,00 грн та на 2028 рік – 27 935 030,00 гривень.
На утримання галузі «Культура» прогнозом на 2026 рік передбачено – 22 181 530,00 грн, на 2027 рік – 23 607 060,00 грн та на 2028 рік – 25 271 330,00 гривень.
На утримання закладів фізичної культури і спорту прогнозом на 2026 рік передбачено – 12 244 310,00 грн, на 2027 рік – 13 176 530,00 грн та на 2028 рік – 14 053 790,00 гривень.
На утримання житлово-комунального господарства громади прогнозом на 2026 рік передбачено – 21 030 460,00 грн, на 2027 рік – 22 881 700,00 грн та на 2028 рік – 24 440 410,00 гривень.
Видатки бюджету на 2026-2028 року плануються відповідно до галузевих Програм.
Перелік галузевих програм, що будуть діяти в 2026-2028 роках
| № п/п | Назва програми |
| 1 | Програма підтримки та розвитку установ охорони здоров’я у КНП "Сокальська РЛ" |
| 2 | Програма забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення пільгової категорії населення у Сокальській міській територіальній громаді |
| 3 | Програма компенсації проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті Сокальської міської територіальної громади |
| 4 | Програма фінансової підтримки громадської організації Сокальської районної асоціації інвалідів |
| 5 | Програма соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади |
| 6 | Програма фінансової підтримки громадської організації Благодійного Фонду «Карітас» – Сокаль |
| 7 | Програма компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на залізничному транспорті у Сокальській міській територіальній громаді |
| 8 | Програма "Інформаційної обізнаності окремих категорій громадян Сокальської територіальної громади |
| 9 | Програма благоустрою в Сокальській міській територіальній громаді |
| 10 | Програма охорони навколишнього природного середовища громади Сокальської міської ради |
| 11 | Програма підтримки інформаційно-презентаційних заходів у Сокальській міській територіальній громаді |
| 12 | Програма розвитку земельних відносин, раціонального використання та охорони земель на території Сокальської міської територіальної громади |
| 13 | Програма створення та обслуговування місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення Сокальської міської територіальної громади |
| 14 | Програма фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази комунальних підприємств в Сокальській міській територіальній громаді |
| 15 | Програма розвитку та утримання вулично-дорожньої мережі на території Сокальської міської територіальної громади |
| 16 | Програма підтримки заходів мобілізації Сокальської міської територіальної громади |
| 17 | Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Сокальській міській територіальній громаді |
| 18 | Програми підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальської міської територіальної громади |
| 19 | Програма Національно-патріотичного,військово-спортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України |
| 20 | Програма підтримки розвитку пріоритетних видів спорту у Сокальській міській територіальній громаді |
| 21 | Програма пропагування Сокальського краю на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського краю |
| 22 | Програма підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальської міської територіальної громади |
Гендерна політика в Сокальській міській територіальній громаді будується на основі міжнародних нормативно-правових актів, ратифікованих Україною та регулюється національними нормативно-правовими актами щодо рівноправності між жінками і чоловіками.
Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України передбачено, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
VII. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами
Метою регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення відповідності між повноваженнями на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами України за бюджетами, та бюджетними ресурсами, які повинні забезпечувати виконання цих повноважень, норми права, які регулюють складні відносини між бюджетами щодо отримання та використання різних видів коштів, які вдосконалюють бюджетну систему України, забезпечують стабільність та об'єктивність бюджетного процесу.
Визначено показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів (з державного бюджету) на 2026 рік – 153 477 800,00 грн, на 2027 рік – 158 212 400,00 грн, на 2028 рік – 181 811 500,00 грн, згідно з додатком 10 прогнозу.
Визначено показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам (місцевим бюджетам) на 2026 рік – 708 670,00 грн, на 2027 рік – 766 220,00 грн, на 2028 рік – 817 550,00 грн, згідно з додатком 11 прогнозу.
VIII. Інші положення та показники прогнозу бюджету
З метою досягнення стратегічних цілей розвитку Сокальської міської територіальної громади та забезпечення реалізації завдань, спрямованих стимулювання соціально-економічного розвитку, модернізацію енергоефективності в громадських будівлях, модернізацію закладів освіти та охорони здоров’я, покращення якості життя громадян протягом 2026-2028 років визначені 5 ключових секторів (галузей) для публічного інвестування, які передбачають 15 пріоритетних напрямів публічних інвестицій:
- муніципальна інфраструктура та послуги – відновлення, розвиток та модернізація інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення, розбудова та відновлення муніципальної інфраструктури, підвищення енергоефективності в громадських будівлях, оновлення фонду захисних споруд цивільного захисту;
- освіта і наука – забезпечення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням в межах впровадження реформи “Нова українська школа”, облаштування захисних споруд цивільного захисту (укриттів) у закладах загальної середньої освіти, облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (протипожежний захист), безперешкодний доступ до якісної освіти (шкільні автобуси), забезпечення доступу до якісного та безпечного харчування у закладах освіти шляхом розвитку сучасної інфраструктури їдалень (харчоблоків), модернізація освітніх просторів та оновлення матеріально-технічної бази академічного ліцею, модернізація інфраструктури закладів загальної середньої освіти, облаштування у закладах дошкільної освіти захисних споруд цивільного захисту (укриттів) та забезпечення їх доступності для всіх учасників освітнього процесу;
- охорона здоров’я – забезпечення доступу до якісної медичної допомоги шляхом розбудови й модернізації об’єктів медичної інфраструктури;
- культура та інформація – покращення умов надання базових культурних послуг шляхом модернізації матеріально-технічної бази та приведення закладів культури у належний стан;
- соціальна сфера – створення умов для самостійного життя людей з інвалідністю та літніх осіб шляхом розвитку послуги підтриманого проживання.
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій на 2026-2028 роки становить 40 983 800,00 гривень, у тому числі у розрізі підтверджених джерел фінансового забезпечення та за роками:
гривень
| Найменування показника | 2026 рік (прогноз) |
2027 рік (прогноз) |
2028 рік (прогноз) |
Разом за 2026-2028 роки (прогноз) |
| Доходи спеціального фонду бюджету (бюджет розвитку) | 21 700,00 | 76 700,00 | 78 800,00 | 177 200,00 |
| Кошти, що передаються із загального фонду до спеціального фонду | 8 000 000,00 | 1 000 000,00 | 8 000 000,00 | 17 000 000,00 |
| Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб | 23 806 600,00 | 23 806 600,00 | ||
| Разом (обсяг публічних інвестицій) | 31 828 300,00 | 1 076 700,00 | 8 078 800,00 | 40 983 800,00 |
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій Сокальської територіальної громади наведено у додатку 9 до цього прогнозу.
Стратегічними цілями публічних інвестицій на 2026-2028 роки є енергоефективність, модернізація систем водопостачання і водовідведення, модернізація закладів освіти, культури, охорони здоров’я, покращення їх інфраструктури, врахування принципів рівності, безбар’єрності, доступності для всіх категорій населення.
Міський голова Сергій КАСЯН
ДОДАТКИ
| 1 | 08 додаток 1 (12) .pdf | Переглянути |
|---|---|---|
| 2 | 08 додаток 2 (13).pdf | Переглянути |
| 3 | 08 додаток 4.pdf | Переглянути |
| 4 | 08 додаток 3 (10).pdf | Переглянути |
| 5 | 08 додаток 10.pdf | Переглянути |
| 6 | 08 додаток 5.pdf | Переглянути |
| 7 | 08 додаток 8.pdf | Переглянути |
| 8 | 08 додаток 7.pdf | Переглянути |
| 9 | 08 додаток 6.pdf | Переглянути |
| 10 | 08 додаток 9.pdf | Переглянути |

