ОПИС ДОКУМЕНТУ
|
Автори:
Ковальчук Василь Васильович |
|
|
Доповідачі:
Ковальчук Василь Васильович |
|
| Рішення: | Прийнято |
|---|---|
| Сесія: | LXXII |
| Скликання: | VIII |
| Вид: | В цілому |
| Дата реєстрації: | 17.12.2025 |
| Проголосовано: | 22.12.2025 13:43:00 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
28
- Не підтримали
0
- Утримались
2
- Не голосували
0
- Відсутні
5

УКРАЇНА
СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LXXII сесія VІІІ скликання
РІШЕННЯ №
грудня 2025 року м. Сокаль
Про бюджет
Сокальської міської
територіальної громади
на 2026 рік
1357800000
код бюджету
Керуючись Бюджетним кодексом України, пунктом 23 частини 1 статті 26 Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України "Про Державний бюджет України на 2026 рік", Сокальська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Визначити на 2026 рік:
- доходи бюджету Сокальської міської територіальної громади у сумі 466 525 800,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади – 453 000 000,00 гривень, та доходи спеціального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади – 13 525 800,00 гривень, згідно з додатком 1 до цього рішення;
- видатки бюджету Сокальської міської територіальної громади у сумі 466 525 800,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади – 453 000 000,00 гривень, та видатки спеціального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади – 13 525 800,00 гривень;
- оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Сокальської міської територіальної громади у розмірі 1 000 000,00 гривень, що становить 0,22 відсотка видатків загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади, згідно з додатком 2 до цього рішення;
- резервний фонд бюджету Сокальської міської територіальної громади у розмірі 3 400 000,00 гривень, що становить 0,75 відсотка видатків загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади, визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.
3. Затвердити на 2026 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 4 до цього рішення.
4. Затвердити розподіл витрат бюджету Сокальської міської територіальної громади на реалізацію місцевих програм на 2026 рік у сумі 89 802 180,00 гривень згідно з додатком 5 до цього рішення.
5. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв головним розпорядникам коштів бюджету Сокальської міської територіальної громади в межах затверджених асигнувань на 2026 рік згідно з додатком 6 до цього рішення.
6. Установити, що у загальному фонді бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік:
1) до доходів загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади належать доходи, визначені статтями 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтями 93, 96, 97, 101, 1032, 105 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України), а також інші надходження відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2026 рік”;
2) джерелами формування у частині фінансування є надходження, визначені частиною 1 статті 15, частиною 1 статті 72 Бюджетного кодексу України;
3) джерелами формування у частині кредитування є надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України.
7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік:
1) у частині доходів є надходження, визначені статтями 691, 71 Бюджетного кодексу України, а також інші надходження відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2026 рік”;
2) у частині фінансування є надходження, передбачені, пунктами 9, 10 частини 1 статті 71, частиною 2 ст. 72 Бюджетного кодексу України;
3) у частині кредитування є надходження від повернення кредитів, визначені пунктом 11 частини 1 статті 69-1 Бюджетного кодексу України та пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України.
8. Установити, що у 2026 році кошти, отримані до спеціального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік згідно з частиною 4 статті 13 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів, визначених статтею 13 Бюджетного кодексу України; кошти, отримані до спеціального фонду згідно із статтею 71 Бюджетного кодексу України, спрямовуються на реалізацію заходів відповідно до статті 71 Бюджетного кодексу України; кошти, отримані до спеціального фонду згідно із пунктами 4 та 41 частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України, використовуються на природоохоронні заходи.
Установити, що у 2026 році плата за оренду комунального майна здійснюється згідно з Положенням про оренду майна Сокальської міської ради Львівської області, затвердженим рішенням Сокальської міської ради від 27.04.2021 року №233 із внесеними змінами та доповненнями.
9. Визначити на 2026 рік, відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України, захищеними видатками бюджету Сокальської міської територіальної громади видатки загального фонду на:
- оплату праці працівників бюджетних установ;
- нарахування на заробітну плату;
- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
- забезпечення продуктами харчування;
- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
- соціальне забезпечення;
- поточні трансферти місцевим бюджетам.
10. Відповідно до статей 16, 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати повноваження фінансовому управлінню Сокальської міської ради в особі начальника управління у 2026 році:
- отримувати позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету Сокальської міської територіальної громади, пов'язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, у межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України;
- в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету Сокальської міської територіальної громади на депозитах з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду, у порядку затвердженому Кабінетом Міністрів України, за попереднім погодженням з постійною комісією з питань бюджету, соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва;
- здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів бюджету Сокальської міської територіальної громади, шляхом придбання державних цінних паперів, у порядку затвердженому Кабінетом Міністрів України, за попереднім погодженням з постійною комісією з питань бюджету, соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
11. У процесі виконання бюджету Сокальської міської територіальної громади, в межах його загального обсягу, перерозподіл видатків, що призводить до зміни обсягу затверджених бюджетних призначень головному розпоряднику коштів місцевого бюджету за загальним і спеціальним фондами, а також розподіл та перерозподіл затверджених і додатково наданих трансфертів, у виняткових випадках дозволити здійснювати виконавчому органу Сокальської міської ради, з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства за погодженням з постійною комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, з подальшим затвердженням на сесії міської ради.
12. Установити, що у 2026 році безкоштовне харчування учнів 1-4 класів в освітніх закладах забезпечується за рахунок відповідної субвенції.
Установити, що у 2026 році безкоштовне харчування учнів 5-11 класів в освітніх закладах та вихованців в закладах дошкільної освіти надається:
а) дітям-сиротам, дітям позбавлених батьківського піклування;
б) дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
в) дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах (групах);
г) дітям з інвалідністю дошкільного віку;
д) учням закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітям, евакуйованих із зони відчуження; дітям, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
е) дітям з числа внутрішньо переміщених осіб;
є) дітям, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
ж) дітям, батьки яких призвані під час мобілізації/за контрактом (на особливий період) у зв'язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію суверенної України;
з) дітям учасників бойових дій;
и) дітям військовослужбовців, учасників бойових дій, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби під час воєнних дій та конфліктів.
Дотримуватись норм виконання батьківської плати за харчування вихованців навчально-виховних комплексів (дошкільна ланка), структурних дошкільних підрозділів та закладів дошкільної освіти сільської місцевості у розмірі 50%, закладів дошкільної освіти міської та селищної місцевості у розмірі 60% від вартості харчування.
Встановити середню вартість харчування 1 дітодня: учнів 1-4 класів – до 50,00 грн; учнів 5-11 класів – до 55,00 грн; вихованців дошкільних підрозділів та закладів дошкільної освіти сільської місцевості – до 90,00 грн; вихованців закладів дошкільної освіти міської та селищної місцевості 1-4 роки – до 80,00 грн, 4-6 років – до 90,00 гривень.
13. Головним розпорядникам коштів бюджету Сокальської міської територіальної громади забезпечити виконання норм Бюджетного кодексу України стосовно:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цього рішення;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету, а також кредитів (позик), отриманих Сокальською міською територіальною громадою, та коштів, наданих під місцеві гарантії;
4) забезпечення доступності інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
здійснення публічного представлення та оприлюднення інформації про виконання бюджетних програм та показників, бюджетні призначення щодо яких визначено цим рішенням, до 15 березня 2027 року;
оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;
5) затвердження граничних лімітів споживання енергоносіїв у фізичних розмірах для підпорядкованих закладів, виходячи з обсягів відповідних бюджетних призначень;
6) забезпечення в повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати в межах затверджених кошторисних призначень; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом відповідних послуг у межах бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі;
7) забезпечення дотримання помісячного розподілу кошторисних призначень загального фонду бюджету.
14. Фінансовому управлінню Сокальської міської ради:
1) надати право у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі, в розрізі економічної класифікації видатків бюджету та в розрізі класифікації кредитування бюджету – щодо надання кредитів з бюджету;
2) здійснювати фінансування видатків на інші напрямки використання за умови відсутності протермінованої заборгованості із виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ.
15. Кошти від перевиконання дохідної частини бюджету Сокальської міської ради та вільний залишок коштів у 2026 році першочергово спрямовувати на захищенні статті видатків, створення умов для лікування, відновлення та реабілітації осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, заходи та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки, підтримку сил безпеки і оборони, проектування, будівництво, ремонт захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), споруд подвійного призначення та облаштування приміщень, які плануються до використання для укриття населення, будівництво фортифікаційних споруд із дотриманням норм Бюджетного кодексу України.
16. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2026 року.
17. Додатки 1- 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
18. Відділу організаційного забезпечення діяльності Сокальської міської ради оприлюднити це рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
19. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Міський голова Сергій Касян
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
ДО ПРОЄКТУ РІШЕННЯ СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
„ПРО БЮДЖЕТ СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2026 РІК”
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХІД ВИКОНАННЯ
БЮДЖЕТУ У 2025 РОЦІ
(за оперативними даними)
До загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади у 2025 році за очікуваними даними надійде 424 042,9 тис.грн податків, зборів та платежів що становитиме 103,6 відсотка уточнених річних планових показників станом на 01.12.2025 року.
Найбільшу питому вагу (64,9 %) у надходженнях до міського бюджету займає податок на доходи фізичних осіб, тому виконання планових показників за доходами в основному залежить від розвитку громади та мобілізації до бюджету цього податку. Загалом у 2025 році від установ, підприємств, організацій, що розташовані на території Сокальської громади очікуються надходження податку на доходи фізичних осіб в сумі 275 331,5 тис.грн, що становитиме 103,9 відсотка уточненого плану.
Другим по величині (питома вага 14,8 %) в наповненні дохідної частини бюджету громади є єдиний податок з фізичних та юридичних осіб, надходження якого очікуються в сумі 62 870,0 тис.грн, що становитиме 96,7 відсотка уточнених планових показників поточного періоду.
Очікувані надходження податку на майно в частині плати за землю (питома вага в дохідній частині бюджету 11,6 %) складуть 49 140,0 тис.грн, що становитиме 107,4 відсотка планових призначень.
Крім того, до загального фонду бюджету громади в 2025 році надійде за очікуваними даними 36 701,4 тис.грн інших податків та зборів. Це акцизний податок – 21 520,0 тис.грн, податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – 9 655,5 тис.грн, адміністративні збори та платежі – 1 970,0 тис.грн, адміністративні штрафи – 87,1 тис.грн, орендна плата за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності – 670,0 тис.грн, рентна плата за користування надрами – 233,9 тис.грн, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 182,2 тис.грн, транспортний податок – 228,7 тис.грн, частина чистого прибутку комунальних підприємств, що вилучається до бюджету – 3,2 тис.грн, державне мито – 32,5 тис.грн, туристичний збір – 153,7 тис.грн, плата за встановлення земельного сервітуту – 68,0 тис.грн, орендна плата за водні об’єкти – 23,7 тис.грн, податок на прибуток комунальних підприємств – 1,9 тис.грн та інші – 1 871,0 тис.грн.
За попередніми обрахунками доходи спеціального фонду Сокальської громади у 2025 році складуть 34 641,3 тис.грн, з них власні надходження бюджетних установ становитимуть 23 926,3 тис.грн, доходи екологічного фонду – 950,0 тис.грн, до бюджету розвитку надійде 9 765,0 тис.грн, з них коштів від продажу землі несільськогосподарського призначення – 4 605,0 тис.грн та коштів від викупу земельних ділянок сільськогосподарського призначення – 5 160,0 тис.грн.
Офіційних трансфертів за звітний період надійде в сумі 185 187,8 тис.грн.
Очікуване виконання видаткової частини місцевого бюджету
На утримання бюджетних установ до завершення 2025 року видатки будуть проведені в межах планових призначень.
З них на утримання органів місцевого самоврядування (апарату Сокальської міської ради та її виконавчих органів) у 2025 році очікується використання коштів на загальну суму 48 653,6 тис.грн, з них по загальному фонду 48 233,6 тис.грн та спеціальному – 420,0 тис.гривень.
По загальному фонду на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам буде використано кошти в сумі 43 290,5 тис.грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 2 016,0 тис.грн, на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 825,1 тис.грн, оплату послуг – 1 941,9 тис.грн, оплату відряджень – 106,7 тис.грн, інші поточні видатки – 53,4 тис.гривень.
По спеціальному фонду очікується виконання видатків на суму 420,0 тис.грн, в тому числі на придбання предметів, матеріалів – 316,4 тис.грн, оплату послуг (крім комунальних) – 103,6 тис.гривень.
На утримання установ освіти очікується використати кошти по загальному фонду в сумі 392 530,4 тис.грн, з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам – 326 167,6 тис.грн, оплату енергоносіїв і комунальних послуг – 35 687,9 тис.грн, продуктів харчування – 15 942,2 тис.грн, на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 8 490,0 тис.грн, оплату послуг – 4 607,3 тис.грн, оплату відряджень – 362,5 тис.грн, інші поточні видатки – 1 272,9 тис.гривень.
Фінансування загальної середньої освіти у 2025 році проводиться із різних джерел надходжень, зокрема за рахунок освітньої субвенції на суму 137 742,4 тис.грн (на оплату праці педагогічних працівників), субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти на суму 18 312,9 тис.грн, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів закладів загальної середньої освіти на суму 4 072,4 тис.грн, субвенції на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції на суму 2 099,0 тис.грн (на оплату праці директора та педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру), субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 587,0 тис.грн, субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 3 202,1 тис.грн, субвенції на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту „Активні парки - локації здорової України” за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 70,3 тис.грн, іншої субвенції з бюджетів Великомостівської та Белзької міських територіальних громад – 70,0 тис.гривень.
По спеціальному фонду очікується спрямувати кошти на суму 23 594,3 тис.грн, з них на заробітну плату з нарахуваннями – 1 065,9 тис.грн, продукти харчування – 13 774,4 тис.грн, придбання предметів, матеріалів та інвентарю – 920,3 тис.грн, оплату послуг – 631,2 тис.грн, капітальне придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 3 064,7 тис.грн, капітальні ремонти приміщень – 4 133,8 тис.гривень.
На утримання установ охорони здоров’я (КНП "Сокальська районна лікарня") у 2025 році буде використано кошти на загальну суму 23 953,1 тис.грн, з них по загальному фонду 19 230,8 тис.грн, по спеціальному фонду (бюджет розвитку) 4 722,3 тис.грн на капітальні ремонти приміщень КНП "Сокальська районна лікарня". На оплату енергоносіїв будуть проведені видатки на суму 15 617,1 тис.грн, на придбання бензину для перевезення 5-ох хворих у Червоноградську міську лікарню на гемодіаліз – 224,6 тис.грн, оплату праці (премії) працівників фельдшерських пунктів – 989,6 тис.грн, на покращене харчування учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ОС – 64,7 тис.грн, Програму забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення пільгової категорії населення Сокальської територіальної громади на 2022-2025 роки – 2 334,8 тис.гривень.
По центру надання соціальних послуг у 2025 році очікується виконання видатків на суму 9 611,4 тис.грн, з них на заробітну плату з нарахуваннями –8 642,3 тис.грн, придбання предметів, матеріалів та обладнання – 482,5 тис.грн, оплату послуг – 87,6 тис.грн, відряджень – 8,1 тис.грн, енергоносіїв –282,7 тис.грн, інші видатки – 108,2 тис.гривень.
Очікувані видатки для надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги складуть 835,2 тис.грн, по Програмі соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської ради на 2022-2025 роки – 10 493,0 тис.грн, Програмі фінансової підтримки громадської організації Благодійного Фонду Карітас-Сокаль на 2022-2025 роки – 230,0 тис.грн, Програмі фінансової підтримки громадської організації Сокальської районної асоціації інвалідів на 2022-2025 роки – 115,0 тис.грн, Програмі компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на залізничному транспорті у Сокальській територіальній громаді на 2023-2025 роки – 100,0 тис.грн, Програмі компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті Сокальської міської ради на 2022-2025 роки – 3 605,8 тис.гривень.
У 2025 році на утримання закладів культури очікується використати кошти загального фонду в сумі 21 103,9 тис.грн, з них на заробітну плату з нарахуваннями – 16 883,2 тис.грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1 717,3 тис.грн, придбання предметів, матеріалів – 918,0 тис.грн, оплату послуг – 1 299,8 тис.грн, інші видатки на утримання – 285,6 тис.гривень. На реалізацію програми підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальської міської територіальної громади у 2022-2025 роках планується освоїти 354,6 тис.грн, програми пропагування Сокальського краю на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського краю у 2022-2025 роках – 200,0 тис.гривень.
Видатки спеціального фонду очікується використати в сумі 250,4 тис.грн (на придбання предметів, матеріалів та інвентарю, оплату послуг, енергоносіїв, капітальні видатки).
На утримання установ фізичної культури і спорту планується використати кошти загального фонду в сумі 15 671,9 тис.грн, а саме: на утримання дитячо-юнацької спортивної школи „Соколяни” – 8 720,5 тис.грн, утримання спортивних споруд (КЗ „Фізкультурно-спортивний комплекс „Сокіл””) – 5 663,0 тис.грн, на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту „Активні парки – локації здорової України” – 93,7 тис.грн (за рахунок надходження субвенції з державного бюджету), на забезпечення діяльності міського центру фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” – 144,8 тис.грн, на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту – 1 049,9 тис.гривень.
По спеціальному фонду очікується виконання видатків на суму 241,5 тис.грн, в тому числі на придбання предметів та матеріалів – 98,1 тис.грн, оплату послуг – 27,9 тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3,1 тис.грн, оприбуткування витяжки – 100,0 тис.гривень, капітальне придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 112,4 тис.гривень.
На житлово-комунальне господарство планується освоїти кошти в сумі 18 746,5 тис.грн для забезпечення вуличного освітлення населених пунктів, утримання вулично-дорожньої мережі, догляд за зеленими насадженнями, утримання місць поховань, проведення робіт з благоустрою по 19 старостинських округах, тощо.
На ремонт та утримання доріг буде використано кошти в сумі 6 610,2 тис.гривень.
На утримання місцевої пожежної команди Сокальської міської ради планується провести видатки загального фонду в сумі 1 830,9 тис.грн, з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам – 1 587,5 тис.грн, оплату спожитих енергоносіїв – 68,9 тис.грн, придбання предметів, матеріалів та інвентарю – 122,6 тис.грн, оплату послуг – 50,9 тис.грн, інші видатки – 1,0 тис.гривень.
По спеціальному фонду очікується виконання видатків на суму 59,4 тис.грн на придбання обладнання і предметів довгострокового користування.
Крім того, планується провести видатки по Програмі фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази комунальних підприємств в Сокальській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки – 4 130,7 тис.грн, Програмі створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення Сокальської міської територіальної громади на 2024 рік – 2 462,0 тис.грн, Програмі сприяння матеріально-технічного забезпечення військових частин Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України на 2025 рік – 45 581,0 тис.грн, Програмі профілактики злочинності на території Сокальської міської територіальної громади на 2025 рік – 700,0 тис.грн, Програмі розвитку та підтримки пожежно-рятувальних підрозділів розташованих на території Сокальської міської територіальної громади в 2025 році – 120,0 тис.грн, Програмі покращення стану матеріально-технічного забезпечення батальйону поліції особливого призначення «Корпус оперативно-раптової дії» (стрілецький) ГУНП у Львівської області на 2025 рік – 500,0 тис.гривень.
ПРО ПОКАЗНИКИ ПРОЄКТУ
БЮДЖЕТУ СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2026 РІК
Формування проєкту бюджету Сокальської міської територіальної громади, як і усієї України в цілому, здійснюється в умовах воєнного стану. Метою бюджету є створення умов для повноцінного функціонування громади шляхом забезпечення фінансування закладів освіти, медицини, житлово-комунального господарства, соціального захисту та культури, апарату управління, а також з подальшою всебічною підтримкою Збройних Сил України.
Показники проєкту бюджету сформовано з урахуванням норм Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Бюджетної декларації на 2026–2028 роки, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2025 № 774, Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», Основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2026–2028 роки, схвалених постановою КМУ від 06.08.2025 № 946 та інших нормативних актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
Відповідно до статей 751, 752, 76 Бюджетного кодексу України у процесі складання проєкту бюджету Сокальської територіальної громади на 2026 рік проведено порівняння його показників із першим прогнозним роком, визначеним у Прогнозі бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026-2028 роки, схваленому рішенням виконавчого комітету Сокальської міської ради від 28 серпня 2025 року №187.
Зазначений Прогноз був сформований з урахуванням макроекономічних припущень та параметрів, чинних на момент його підготовки. Разом з тим, у період вересень-листопад 2025 року, коли здійснювалося безпосереднє складання проєкту бюджету на 2026 рік, відбулися зміни як на державному рівні, так і на місцевому рівні, що вплинуло на уточнені прогнозні розрахунки доходів, видатків та міжбюджетних трансфертів.
Таким чином, відмінності між прогнозними показниками бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік (схваленими 28 серпня 2025 року) та показниками проєкту бюджету на 2026 рік, внесеного на розгляд ради, є об’єктивними, економічно обґрунтованими і відповідають вимогам статей 751, 752, 76 Бюджетного кодексу України. Уточнення показників здійснено відповідно до фактичних даних, актуальних макроекономічних прогнозів і реальних потреб громади.
Пріоритетом формування бюджетної політики на 2026 рік і надалі залишається прогнозування збалансованих і оптимальних показників бюджету за доходами і видатками.
Показники соціально-економічного розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік окреслюють курс розвитку економіки в цілому та визначають його перспективи на найближче майбутнє, із врахуванням економічних викликів, пов’язаних із війною.
Основними завданнями економічного і соціального розвитку Сокальської міської територіальної громади є підтримка обороноздатності Збройних Сил України, забезпечення належного функціонування усіх сфер життєдіяльності громади, безпечних умов проживання в умовах воєнного стану, надання широкого спектра соціальних послуг, вирішення соціальних питань, створення умов для економічного розвитку громади в умовах воєнного/післявоєнного стану, зміцнення міжнародних відносин, поліпшення екологічного стану довкілля.
Аналіз соціально-економічного розвитку Сокальської міської територіальної громади дозволяє розраховувати на щорічне зростання його показників, незважаючи на вплив факторів війни та пов’язаних із нею додаткових витрат та потенційних ризиків.
Економіка Сокальської громади, незважаючи на широкомасштабні воєнні дії в країні, продовжує працювати та забезпечувати внутрішній ринок товарами та послугами та відіграє значну роль у наповненні бюджету громади.
Пріоритетними напрямками розвитку Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік визначено: «ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ ТА БЕЗПЕКА», «ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ» та «РОЗВИТОК».
Виробничий потенціал громади складається з промислових, сільськогосподарських підприємств, які забезпечують виробництво та реалізацію продукції. Суттєва чисельність мешканців міста зайнята у малому та середньому бізнесі. Сокальська міська територіальна громада має високий рівень розвитку сільського господарства, легкої та меблевої промисловості.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами на території громади є: ДП „СУНДС Текстиль Україна” , ПП „Західний Буг”, ТзОВ „Софро”, ТзОВ „ТД Сокме”, ТзОВ „Софас”, ПАФ „Білий Стік”, ТзОВ „Угринів ЕКО ФЕРМ”, ТзОВ „Євро-Комерс”, ТзОВ „Мебель-Сервіс”, АТ „Укрзалізниця”, ФГ Хомяк С.М., ТзОВ „Сотеко”, ТОВ „Перв’ятичі-Агроком”, ПП Агрофірма „Щедрий Лан”, ПП Агрофірма ім.Богдана Хмельницького, ТзОВ „ТВЦ „Ватра””, ТзОВ „Авто-Лайн”, НВП „Єнамін”, ТОВ „Скай протеїн”, ТОВ НВП Укроргсинтез, інші.
ДОХОДИ БЮДЖЕТУ
При прогнозуванні дохідної частини місцевого бюджету на 2026 рік було враховано статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, очікувані макропоказники Мінекономіки на 2025 рік та прогнозні на 2026 рік, фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2023-2024 років та 11-ти місяців 2025 року, продовження на 2026 рік дії тимчасової норми щодо підвищеного (+4 %) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, рішення про встановлення місцевих податків і зборів, ураховуючи при цьому ставки оподаткування та нормативи зарахування загальнодержавних податків та зборів, інших умов, що є наслідками введення воєнного стану.
Під час визначення обсягу ресурсу проєкту бюджету на 2026 рік враховано:
- розмір мінімальної заробітної плати у розмірі з 01 січня 2026 року – 8 647 гривень;
- посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 3 470 гривень;
- прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі – 3 328 гривень.
ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ
Ресурс міського бюджету у 2026 році становитиме 466 525,8 тис.грн, в тому числі загального фонду – 453 000,0 тис.грн, спеціального фонду – 13 525,8 тис.гривень.
Обсяг дохідної частини загального фонду бюджету Сокальської міської територіальної громади на 2025 рік без урахування міжбюджетних трансфертів визначено в сумі 453 000,0 тис.гривень. Основними джерелами доходів загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та податок на майно в частині плати за землю.
Податок на доходи фізичних осіб є базовим джерелом наповнення дохідної частини бюджету Сокальської міської ради, питома вага якого в обсязі доходів загального фонду на 2026 рік складає 66,0 відсотків. За базою оподаткування податок на доходи фізичних осіб у 2026 році формується на 83,6 % від заробітної плати, на 10,9 % від інших джерел крім заробітної плати, на 1,8 % за результатами річного декларування, на 3,2 % із доходів спеціалістів резидента Дія Сіті (ТОВ ”НВП ”Укроргсинтез” і ТОВ НВП ”Єнамін”) та 0,5 % у вигляді мінімального податкового зобов’язання. За видами економічної діяльності 76 % податку – це податок за рахунок підприємств промисловості, торгівлі, суб’єктів підприємництва, будівництва, сільського господарства та інших, а 24 % – надходження від установ бюджетної сфери.
Прогноз надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету громади у 2026 році розрахований відповідно до єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та фактичних надходжень податку у 2025 році.
Розрахунок надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2026 рік здійснено з урахуванням положень Податкового та Бюджетного кодексів України та становить 298 930,0 тис.грн.
Відповідно до бюджетного законодавства нормативи розмежування податку на доходи фізичних осіб у 2025 році становлять:
- до державного бюджету – 21%
- до обласного бюджету – 15%
- до бюджету міської ради – 64%.
Єдиний податок. Питома вага єдиного податку в структурі доходів загального фонду бюджету складає 14,8 відсотка, а в обсязі місцевих податків і зборів – 52,5 відсотки. Надходження єдиного податку планується в сумі 67 250,0 тис.гривень.
Прогнозний обсяг єдиного податку на 2026 рік розраховано з урахуванням положень Податкового кодексу України, фактичних надходжень у 2025 році, збільшенням надходжень від платників єдиного податку першої та другої групи у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати у 2026 році. Відповідно до рішення Сокальської міської ради від 14 липня 2021 року N 351 „Про встановлення єдиного податку на території Сокальської міської територіальної громади” встановлено ставки: для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для другої групи платників єдиного податку – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Податок на майно в частині плати за землю формується із земельного податку (питома вага 28,9%) та орендної плати за земельні ділянки (питома вага 71,1%). Обсяг податку на майно в частині плати за землю на 2026 рік визначено в сумі 49 950,0 тис.гривень. В структурі доходів плата за землю складає 11,0 відсотків обсягу доходів загального фонду без трансфертів та 39,0% від обсягу місцевих податків і зборів.
У 2026 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки передбачено отримати в сумі 10 437,6 тис.грн. Податок формується із оподаткування житлової та комерційної нерухомостей юридичних та фізичних осіб. Питома вага даного податку в загальному фонді складає 2,3 відсотка.
В структурі надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розрізі юридичних та фізичних осіб питома вага надходжень від юридичних осіб становить 35,8 %, а за видами нерухомого майна питома вага надходжень за нежитлову нерухомість становить 82,4 %.
Крім того, в дохідній частині бюджету на 2026 рік враховано 26 432,4 тис.грн наступних платежів:
- акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 10 880,0 тис.грн, акцизного податку з пального – 12 300,0 тис.грн;
- плати за надання інших адміністративних послуг – 700,0 тис.грн;
- адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 550,0 тис.грн;
- адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців – 125,0 тис.грн;
- податку на прибуток підприємств комунальної власності – 15,0 тис.грн;
- частини чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету – 4,4 тис.грн;
- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 189,2 тис.грн;
- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин – 283,7 тис.грн;
- адміністративних штрафів та інших санкцій – 52,0 тис.грн;
- надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності – 690,0 тис.грн;
- державного мита – 33,6 тис.грн;
- туристичного збору – 164,1 тис.грн;
- орендної плати за водні об’єкти, що надаються в користування місцевими радами – 26,0 тис.грн;
- плати за встановлення земельного сервітуту – 70,0 тис.грн;
- транспортного податку – 242,4 тис.грн;
- інших надходжень – 107,0 тис.гривень.
ДОХОДИ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ
Доходи спеціального фонду бюджету на 2026 рік сформовано в сумі 13 525,8 тис.грн за рахунок власних надходжень бюджетних установ, надходжень до екологічного фонду та бюджету розвитку. Зокрема, плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, заплановано в сумі 12 445,2 тис.грн, надходжень від додаткової (господарської) діяльності – 6,2 тис.грн, плати за оренду майна бюджетних установ – 395,7 тис.грн, надходжень від реалізації майна – 9,1 тис.грн, екологічного податку – 353,5 тис.грн, грошових стягнень за шкоду заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 50,0 тис.грн, коштів від продажу землі несільськогосподарського призначення – 149,4 тис.грн та коштів від викупу земельних ділянок сільськогосподарського призначення – 116,7 тис.гривень.
ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ
У проекті бюджету на 2026 рік видатки за загальним і спеціальним фондами пропонуються в обсязі 466 525,8 тис.грн. Зокрема, видатки загального фонду визначено у сумі 453 000,0 тис.грн, спеціального фонду – 13 525,8 тис.гривень.
ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ
На утримання апарату міської ради на 2026 рік передбачаються кошти по загальному фонду в сумі 44 996,3 тис.гривень. Враховано видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівникам в сумі 40 399,9 тис.грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1 998,9 тис.грн, інші видатки – 2 597,5 тис.гривень.
По спеціальному фонду заплановано кошти в сумі 240,0 тис.грн для придбання предметів, матеріалів.
На утримання відокремлених підрозділів передбачено кошти в сумі 8 632,4 тис.грн, а саме: для відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради – 2 507,2 тис.грн, відділу культури Сокальської міської ради – 1 418,0 тис.грн, фінансового управління Сокальської міської ради – 3 246,4 тис.грн, відділу „Служба у справах дітей” Сокальської міської ради – 1 460,8 тис.гривень.
На Програму підтримки інформаційно-презентаційних заходів у Сокальській міській територіальній громаді на 2026-2027 роки плануються кошти в сумі 249,0 тис.гривень.
На оплату членських внесків Асоціації ОТГ у 2026 році передбачаються кошти в сумі 34,6 тис.гривень.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
У проекті бюджету для установ КНП "Сокальська районна лікарня" за загальним фондом враховано видатки в сумі 22 165,2 тис.грн, в тому числі на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в сумі 16 423,5 тис.грн, перевезення хворих на гемодіаліз – 247,0 тис.грн, покращене харчування учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ОС – 72,0 тис.грн, капітальний ремонт приміщень акушерсько-гінекологічного відділення КНП „Сокальська РЛ” по вул. Мудрого, 26, м.Сокаль, Львівської області – 2 209,4 тис.грн, а також на Програму забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення пільгової категорії населення Сокальської територіальної громади на 2026-2027 роки передбачено кошти в сумі 3 213,3 тис.грн (для КНП "Сокальська районна лікарня" – 2 823,3 тис.грн, для Сокальської міської ради (зубопротезування) – 280,0 тис.грн, для ФОП Сивак – 110,0 тис.грн).
ОСВІТА
У проекті бюджету на утримання 29 шкіл (в тому числі їх філій), 3 позашкільних установ (мала академія наук, станція юних техніків, будинок учнівської творчості), центру професійного розвитку педагогічних працівників, КУ «Центр обслуговування закладів освіти» Сокальської міської ради (централізована бухгалтерія та група централізованого обслуговування), КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Сокальської міської ради, дитячої школи мистецтв імені Віктора Матюка, 10 дитячих дошкільних установ враховано видатки загального фонду в загальній сумі 260 978,9 тис.гривень.
На заробітну плату з нарахуваннями працівникам освіти у 2026 році планується спрямувати 181 334,3 тис.грн, що складає 69,5 % всіх видатків загального фонду на освіту. У видатках на заробітну плату з нарахуваннями частково враховано очікуваний дефіцит освітньої субвенції на суму 15 000,0 тис. грн для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.
Видатки на оплату комунальних послуг та спожитих енергоресурсів для установ освіти передбачаються в обсязі 40 111,2 тис.грн (15,4 % видатків загального фонду), видатки на харчування – 15 301,4 тис.грн (5,9 %) капітальні видатки – 1 990,2 тис.грн (0,7 %). Інші поточні видатки на утримання установ освіти заплановано в сумі 22 241,8 тис.грн (8,5 % видатків загального фонду).
Проєктом рішення визначено на 2026 рік що батьки або особи, які їх заміняють вносять батьківську плату за харчування вихованців навчально-виховних комплексів (дошкільна ланка), структурних дошкільних підрозділів та закладів дошкільної освіти сільської місцевості у розмірі 50%, закладів дошкільної освіти міської та селищної місцевості у розмірі 60% від вартості харчування.
Середню вартість харчування 1 дітодня визначено: учнів 1-4 класів – до 50,00 грн; учнів 5-11 класів – до 55,00 грн; вихованців дошкільних підрозділів та закладів дошкільної освіти сільської місцевості – до 90,00 грн; вихованців закладів дошкільної освіти міської та селищної місцевості 1-4 роки – до 80,00 грн, 4-6 років – до 90,00 гривень.
У складі видатків на галузь на Програму підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальської міської територіальної громади на 2026-2027 роки передбачено 225,0 тис.грн, Програму національно-патріотичного, військово-спортивного виховання та підготовки молоді до служби в Силах оборони України на 2026-2027 роки – 456,6 тис.грн, Програму підтримки громади-форпосту Удачненської селищної ради Покровського району Донецької області у рамках Національного проєкту „Пліч-о-пліч: згуртовані громади” на 2026 рік – 300,0 тис грн, Програму підтримки найуспішніших педагогічних працівників Сокальської міської територіальної громади на 2026-2027 роки – 480,0 тис.гривень.
По спеціальному фонду по установах освіти прогнозується одержати кошти за рахунок батьківської плати за харчування вихованців дошкільних структурних підрозділів – 2 124,1 тис.грн та закладів дошкільної освіти – 4 648,8 тис.грн, повернення коштів за харчування учнів 5-11 класів – 2 820,0 тис.грн, харчування учнів ГПД – 1 269,0 тис.грн, плати за навчання в школі мистецтв – 949,5 тис.грн, орендної плати – 53,0 тис.грн, транспортних послуг – 2,0 тис.грн, реалізації майна (макулатури, скла та металобрухту) – 9,1 тис.грн, інших платних послуг – 287,5 тис.грн. Кошти в сумі 12 163,0 тис.грн передбачається використати на заробітну плату з нарахуваннями в сумі 949,5 тис.грн, на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 323,4 тис.грн, продуктів харчування – 10 861,9 тис.грн, оплату послуг – 28,2 тис.гривень.
Реалізація проєктів капітальних ремонтів та забезпечення закладів загальної середньої освіти обладнанням у межах реформи «Нова українська школа» не лише сприятиме модернізації навчального середовища, але й забезпечить значний внесок у досягнення цілей гендерної рівності. Створений інклюзивний, сучасний і доступний освітній простір відповідатиме потребам усіх учнів, підтримуватиме розвиток гендерно збалансованих підходів до навчання та сприяє формуванню сприятливих умов для розвитку кожної дитини незалежно від статі чи інших індивідуальних особливостей.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
На утримання комунальної установи „Центру надання соціальних послуг” на 2026 рік передбачено асигнування по загальному фонду в сумі 10 332,7 тис.грн, з них на заробітну плату з нарахуваннями працівникам – 9 467,9 тис.грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 301,1 тис.грн, на інші поточні видатки – 563,7 тис.гривень.
По спеціальному фонду заплановано кошти в сумі 170,0 тис.грн, з них на придбання предметів, матеріалів – 142,0 тис.грн, оплату послуг – 28,0 тис.гривень.
На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги враховано видатки в сумі 576,0 тис.гривень. На Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальської міської територіальної громади на 2026-2027 роки передбачаються видатки в сумі 10 818,5 тис.грн (в тому числі інші субвенції Бібрській міській територіальній громаді – 493,8 тис.грн та обласному бюджету Львівської області – 214,9 тис.грн на стаціонарний догляд одиноких осіб громади). На Програму компенсації проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті Сокальської міської ради на 2026-2027 роки передбачено кошти в сумі 3 840,0 тис.грн, Програму фінансової підтримки громадської організації Сокальської районної асоціації інвалідів на 2026-2027 роки – 100,0 тис.грн, Програму компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на залізничному транспорті у Сокальській територіальній громаді на 2026-2027 роки – 150,0 тис.грн, Програму фінансової підтримки Благодійної організації Благодійного Фонду «Карітас» – Сокаль на 2026-2027 роки – 100,0 тис.грн, Програму підтримки внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Сокальській територіальній громаді – 979,2 тис.гривень.
КУЛЬТУРА
У проекті бюджету на 2026 рік видатки загального фонду на утримання закладів культури передбачаються в сумі 22 223,8 тис.гривень.
Заплановані видатки забезпечують утримання КУ „Публічна бібліотека Сокальської міської ради” (в тому числі дві бібліотеки у м.Сокаль та 38 філій селища та сіл), 42 Народних домів та централізованої бухгалтерії. У бюджеті на 2026 рік враховано утримання додаткових штатних одиниць закладів культури понад норми, передбачені постановами Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1998 року № 1775 та від 6 лютого 2019 року № 72 зі змінами, зокрема по Народних домах сіл Лубнівка, Ниновичі, Нісмичі, Равщина.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачаються в сумі 18 382,1 тис.грн, де нарахування на оплату праці складають більше 22% із врахуванням мінімальної бази нарахування ЄСВ, а це 0,5 шт.од. та 0,75 шт.од., (82,7 % видатків на галузь), видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1 675,0 тис.грн (7,6 %), інші поточні видатки на утримання установ – 1 716,7 тис.грн (7,7 %), капітальний ремонт приміщення КУ „Публічна бібліотека Сокальської міської ради” – 450,0 тис. грн (2,0 %).
У загальних видатках на галузь культури на Програму пропагування Сокальського краю на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського краю у 2026-2027 роках передбачаються кошти в сумі 110,0 тис.грн, Програму підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальської міської територіальної громади у 2026-2027 роках – 200,0 тис.гривень.
По закладах культури прогнозуються надходження до спеціального фонду (платні послуги) на суму 123,2 тис.грн. Зазначені кошти передбачається використати на придбання господарських, канцелярських товарів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, придбання літератури.
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
Проєктом бюджету на 2026 рік на галузь фізична культура і спорт заплановано видатки загального фонду в сумі 12 995,4 тис.грн, в тому числі на утримання дитячо-юнацької спортивної школи „Соколяни” – 9 773,7 тис.грн, утримання спортивних споруд („ФСК „Сокіл””) – 1 748,1 тис.грн, на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань – 293,6 тис.грн, на Програму підтримки розвитку пріоритетних видів спорту у Сокальській міській територіальній громаді на 2022-2025 роки – 780,0 тис.грн, Програму стимулювання спортсменів учнівської молоді, тренерів КЗ «СОКАЛЬСЬКА ДЮСШ «СОКОЛЯНИ» та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Сокальської міської ради на 2026-2027 роки – 400,0 тис.гривень.
По закладах фізичної культури та спорту прогнозуються надходження до спеціального фонду по стадіону „Сокіл” в сумі 81,0 тис.грн, дитячо-юнацькій спортивній школі „Соколяни” – 79,0 тис.гривень. Дані кошти передбачено використати на придбання матеріалів, обладнання та інвентарю, оплату послуг.
ІНШЕ
На 2026 рік на утримання місцевої пожежної охорони Сокальської міської ради передбачаються видатки в сумі 2 648,9 тис.грн, з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам – 2 432,3 тис.грн, оплату спожитих енергоносіїв – 75,0 тис.грн, інші видатки – 141,6 тис.гривень.
На заходи по організації благоустрою населених пунктів передбачені видатки загального фонду в сумі 24 050,0 тис.грн, в тому числі на потреби старостинських округів – 3 800,0 тис.грн. Видатки на благоустрій передбачаються на утримання вуличного освітлення та зовнішніх електромереж, оплату електроенергії, догляд за зеленими насадженнями, утримання місць поховання, утримання вулично-дорожньої мережі, об’єктів благоустрою (збирання, підбирання та транспортування сміття, послуги з санітарної обробки та аналогічні послуги), інші послуги.
На Програму створення та обслуговування місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік плануються видатки в сумі 87,1 тис.грн, Програму створення, накопичення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків у Сокальській міській територіальній громаді на 2026-2027 роки – 32,0 тис.грн, Програму по збереженню об'єктів культурної спадщини (пам'яток архітектури) на території Сокальської міської територіальної громади на 2025-2026 роки – 268,9 тис.грн, Програму про розроблення та внесення змін до містобудівної документації населених пунктів на території Сокальської міської територіальної громади на 2026-2027 роки – 206,1 тис.грн, Програму підтримки заходів мобілізації Сокальської міської територіальної громади на 2026 рік – 100,0 тис.грн, Програму розвитку земельних відносин, раціонального використання та охорони земель на території Сокальської міської територіальної громади на 2026-2027 роки – 1 250,0 тис.грн, Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Сокальській міській територіальній громаді на 2026-2027 роки – 500,0 тис.грн, Програму фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази комунальних підприємств в Сокальській міській територіальній громаді на 2026-2027 роки – 251,1 тис.грн, Програму підтримки об’єктів комунальної власності в Сокальській міській територіальній громаді на 2026-2027 роки – 5 300,0 тис.грн, Програму розвитку та утримання вулично-дорожньої мережі на території Сокальської міської територіальної громади на 2024-2027 роки – 16 000,0 гривень.
З екологічного фонду, відповідно до запланованих надходжень, плануються видатки на реалізацію заходів Програми охорони навколишнього природного середовища громади в Сокальській міській територіальній громаді на 2026 рік в сумі 403,5 тис.гривень.
Резервний фонд заплановано в сумі 3 400,0 тис.гривень.
Порівняльний аналіз доходів та видатків бюджету Сокальської МТГ за 2025 та 2026 роки подано у аналітичній таблиці згідно з додатками 1-3 до пояснювальної записки.
Начальник фінансового управління Василь КОВАЛЬЧУК
ДОДАТКИ
| 1 | 33 Видатки (додаток №2 до поясн.записки).pdf | Переглянути |
|---|---|---|
| 2 | 33 додатки 4 та 5.pdf | Переглянути |
| 3 | 33 Видатки (додаток №3 до поясн.записки).pdf | Переглянути |
| 4 | 33 додаток 1.pdf | Переглянути |
| 5 | 33 додаток 2.pdf | Переглянути |
| 6 | 33 додаток 6.pdf | Переглянути |
| 7 | 33 додаток 3.pdf | Переглянути |
| 8 | 33 Доходи (додаток №1 до поясн.записки).pdf | Переглянути |

