ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Сидор Ігор Петрович

Доповідач:

Сидор Ігор Петрович

Підготував:

Відділ організаційного забезпечення діяльності ради Сокальської міської ради

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

21.11.2023

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про затвердження Положення про порядок розгляду електронної петиції  



СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА                               
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
XXXVIII сесія VIІІ скликання
РІШЕННЯ
     
11.2023р. м. Сокаль              №
 
     
 
Про затвердження Положення про порядок розгляду електронної петиції
 
   
 
        З метою реалізації прав громадян на звернення до органів місцевого самоврядування, керуючись статтею 23 ˡ Закону України «Про звернення громадян», статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія міської  ради
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про порядок розгляду електронної петиції Сокальською міською радою (додається).
 
2. Визнати таким, що втратило чинність рішення Сокальської міської ради від  23.02.2016р. №76 «Про затвердження Положення про створення та розгляду електронних петицій до Сокальської міської ради».
 
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань  регламенту, депутатської діяльності та етики, законності  та правопорядку, захисту прав та свобод громадян, інформаційної  політики.
 
 
 
 
Міський голова                                                        Сергій КАСЯН
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від
 
Положення
про порядок розгляду електронної петиції
 
1. Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Сокальській міській раді (далі – Порядок), розроблено з метою забезпечення виконання Закону України “Про звернення громадян”.
2. Це Положення відповідно до  статті 23¹ Закону України „Про звернення громадян” визначає порядок розгляду електронної петиції, адресованої Сокальській міській раді (далі – електронна петиція).
3. Електронна петиція – особлива форма колективного звернення громадян до Сокальської міської ради, яка подається та розглядається відповідно до статті 231 Закону України “Про звернення громадян” та цього Порядку.
4.   У роботі з електронними петиціями використовує Єдину систему місцевих петицій http://e-dem.in.ua/.
5. Громадяни можуть звертатися з електронними петиціями до Сокальської міської ради з урахуванням повноважень, визначених Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами України.
6. Громадяни можуть звернутися до Сокальської міської ради з електронними петиціями через веб-сайт http://e-dem.in.ua/ (далі – веб-сайт електронних петицій).
7. Технічне забезпечення роботи з електронними петиціями здійснює виконавчий апарат ради.
8. Організаційне забезпечення роботи з електронними петиціями здійснює відділ організаційного забезпечення діяльності ради. Начальник відділу інформує голову Сокальської міської ради  про результати реєстрації, розгляду, підтримки або непідтримки електронних петицій.
9. Реєстрація автора (ініціатора) електронної петиції на веб-сайті Петицій відбувається за допомогою електронної системи банківської ідентифікації (далі – BankID) або кваліфікованих е-підписів (далі — КЕП) .
10. В електронній петиції має бути викладено суть звернення (ініціативи/пропозиції/проекту рішення до Сокальської міської ради), зазначено прізвище, ім’я, по-батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти (контактний номер телефону).
11. Автор (ініціатор) звернення в електронній петиції викладає суть порушеного питання, пропозицію щодо його вирішення, а в заголовку електронної петиції зазначає її короткий зміст.
12. Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
13. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
14. Повторні та однакові за змістом електронні петиції, збір підписів за підтримку яких вже триває, не оприлюднюються.
15. На веб-сайті Петицій обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.
16. Електронна петиція оприлюднюється на веб-сайті Петицій після перевірки її Сокальської міської радою на відповідність вимогам, встановленим законодавством та цим Положенням не пізніше двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).
17. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам цього Положення і вимогам Закону України «Про звернення громадян», оприлюднення такої електронної петиції на веб-сайті Петицій не здійснюється.
18. Дата оприлюднення електронної петиції на веб-сайті Петицій є датою початку збору підписів на її підтримку.
19. Громадяни, які бажають висловити свою позицію щодо електронної петиції шляхом її електронного підписання, реєструються на веб-сайті Петицій за допомогою BankID або КЕП.
20. Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об’єднанням із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та адресу електронної пошти громадського об’єднання.
21. Електронна петиція, адресована Сокальської міської раді, розглядається у порядку, встановленому цим Положенням, за умови збору на її підтримку не менш ніж 150 підписів громадян протягом не більше як трьох місяців з дня оприлюднення електронної петиції.
22. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України „Про звернення громадян”.
23. Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Сокальської міської ради не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.
24. Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
25. Якщо електронна петиція містить клопотання про її розгляд на громадських слуханнях, автор (ініціатор) петиції має право представити електронну петицію на таких слуханнях. У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення таких слухань.
26. Про підтримку або непідтримку електронної петиції, за результатами розгляду в установленому порядку, публічно оголошується на офіційному веб-сайті Сокальської міської ради.
27. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.
28. Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Сокальської міської ради, а також надсилається автору (ініціатору) електронної петиції засобами зв’язку, зазначеними ним під час реєстрації.
29. У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися Сокальською міською радою, шляхом прийняття з питань, віднесених до компетенції Сокальської міської ради, відповідного рішення в порядку,  встановленому Регламентом Сокальської міської ради.
30. У разі отримання Сокальською міською радою  електронної петиції відповідно до Закону України „Про звернення громадян” та цього Положення, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності ради, не пізніше ніж через три робочі дні після отримання електронної петиції направляє її на розгляд постійної депутатської комісії Сокальської міської ради, яка відповідно до предмета відання визначається головною з підготовки і попереднього розгляду електронної петиції.
31. Комісія Сокальської міської ради розглядає електронну петицію на своєму засіданні та за результатами розгляду питань, що порушуються в електронній петиції, приймає висновки і рекомендації, а також у разі необхідності спільно з виконавчим апаратом міської ради готує відповідний проект рішення, який виноситься на розгляд пленарного засідання сесії Сокальської міської ради в порядку, встановленому Регламентом Сокальської міської ради.
32. На засідання  запрошується автор (ініціатор) електронної петиції, а в разі необхідності – представники Сокальської міської ради, її структурних підрозділів, інших державних органів, об’єднань громадян, а також експерти, фахівці та інші особи.
33. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається протягом не менше трьох років з дня оприлюднення електронної петиції.
 
Секретар ради                                                                                     Ігор СИДОР