ПРОЄКТ РІШЕННЯ №

 
 


                                      СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА          
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
XLI сесія VIІІ скликання
 РІШЕННЯ
     
             02.2024                     м.Сокаль                                       №____
 
 
 
 
 
Про звернення до Кабінету Міністрів України
 щодо продовження виплати соціальної допомоги
 для внутрішньо переміщених осіб до кінця воєнного стану
 
Керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ч. 2 ст. 19 ЗУ        « Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом Сокальської міської ради Львівської області VIII скликання, міська рада. –
 
 В И Р І Ш И Л А:
 
  1. Підтримати звернення до Кабінету Міністрів України щодо продовження виплати соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб до кінця воєнного стану (текст звернення додається).
  2. Направити дане звернення прем»єр-міністру України Шмигалю Денису Анатолійовичу.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря  ради І.П. Сидора
 
 
 
                          Міський голова                                                               Сергій КАСЯН
 
 

                                                                                 Додаток
                                                                   до рішення Сокальської міської  ради
                                                                   від _____2024  року №_____
 
Кабінету Міністрів України
ЗВЕРНЕННЯ
 щодо продовження виплати соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб до кінця воєнного стану.
Згідно з ухваленою постановою Кабінету Міністрів України №332 про «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» більшість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що постраждали внаслідок збройної агресії  російської федерації проти України, позбавляються виплат соціальної допомоги. З 1 березня право на допомогу матимуть лише окремі категорії громадян.
Уже нині із понад 4,8 мільйона осіб, які обліковуються як ВПО, лише дещо більше половини – близько 2,6 мільйонів – отримують виплати. При цьому за даними міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій майже 40% з отримувачів допомоги як внутрішньо переміщені особи наприкінці минулого року жили лише на ці кошти, оскільки не знайшли роботу або вона малооплачувана.
Мінсоцполітики, як автор запропонованих змін, заявляє, що підтримка ВПО надалі буде спрямована на забезпечення їх інтеграції до приймаючих громад, стимулювання непрацюючих до працевлаштування, надання цільових інструментів підтримки під конкретні життєві потреби, підтримку родин, які не мають достатнього ресурсу для оренди житла, розвиток послуг з догляду за непрацездатними членами родини. Проте за визнанням віце-прем’єра Ірини Верещук насправді зменшення виплат пов’язане виключно із потребою зменшення видатків державного бюджету.
У Сокальській міській громаді проживають понад (уточнити) внутрішньо переміщених осіб. І попри усю складність економічної ситуації допомога людям, які через російську агресію втратили свої будинки, роботу та звичне життя, має залишатися для держави одним з безумовних пріоритетів. 
Важливо продовжити підтримувати внутрішньо переміщених осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Сприяючи при цьому їх повноцінній інтеграції в громадах, де вони оселилися.
Однак припинення чи зменшення підтримки має відбуватися після, а не до повноцінної інтеграції та адаптації. Навіть за умови, якщо це займає більше часу, аніж очікувалося. Адже штучне форсування процесу зменшення підтримки ВПО загрожує важкими соціальними наслідками та зростанням бідності серед них.
Відтак Сокальська міська рада вважає, що виплати соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб мають бути продовжені до кінця воєнного стану та закликає уряд відмовитися від запланованого різкого зменшення кола тих, хто їх отримуватиме.
 
Прийнято на XL черговій сесії Сокальської міської ради
VIII скликання
______  2024 року